Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 09.12.2020 - 00:01

Aparáty Friedman Twin Sister

Butiková série Dirty Shirley, postavená na modifikovaných obvodech převzatých ze známého Marshallu JTM45, patří k nejoblíbenějším produktovým řadám z dílny renomovaného konstruktéra lampových zesilovačů Davida Friedmana, který se rozhodl rozšířit portfolio značky o příbuznou edici Twin Sister. Aparáty v podobě hlavy a komba sdílejí s modely Dirty Shirley koncepci koncové sekce i preampu, který ale nyní disponuje dvojicí samostatných identických kanálů.

Kromě páčkových spínačů Power a Standby, nástrojového vstup a zdířky footswitche nabízí hlavní panel nezávislé gainy, mastery a třípásmové korekce obou větví, doplněné globálními parametry presence (vyšší středy) a deep, ovlivňující výraznost nejnižších pásem. Jasnost zvuku je možno posílit přepínači B1 / B2 a třípolohové switche S1 / S2 nabízejí různé režimy gainu.

Aparáty využívají pětici předzesilovacích lamp 12AX7 a dvě koncové elektronky typu 5881 poskytující maximální výkon 40 W a kombo s polootevřenou konstrukcí je osazeno dvanáctipalcovým reproduktorem Celestion G12M Creamback 16 Ohm. Zadní strana šasi je vyhrazena pro send / return sériové efektové smyčky s ultra transparentním podáním signálu, dvojici kabinetových výstupů a rotační spínač pro volbu impedancí 4/8/16 ohmů.

„Zesilovače byly navrženy pro hráče, kteří hledají klasický rockový vintage tón inspirovaný britskými lampovými zesilovači z 60. a 70. let,“ říká na adresu edice Twin Sister šéfdesigner Friedman. Jeho slova potvrzují video ukázky, na kterých se nové aparáty prezentují plnokrevným a flexibilním soundem s typickou komprimací, silnou projekcí a muzikálními středy. Bezproblémová je také kompatibilita s různými efekty.

Oficiální cena zesilovače Friedman Twin Sister o rozměrech 610 x 216 x 241 mm a hmotnosti 14.5 kg se na evropském trhu pohybuje okolo 3100 eur, kombo (616 x 241 x 559 mm, 23.6 kg) lze pořídit za 3400 eur. Oba modely jsou samozřejmě ručně kompletovány v hollywoodské centrále značky.

Tagy Friedman Friedman Twin Sister

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY