Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 28.08.2019 - 00:01

Hlava a kombo Friedman JJ Junior

Firma Friedman Amplification postavila před časem marketingově úspěšný model stowattového zesilovače navrženého pro kytaristu kapely Alice In Chains Jerryho Cantrella. Butikový výrobce se k této signované edici rozhodl vrátit a do svého katalogu zařadil rovnou dvě kompaktnější verze v podobě dvacetiwattové hlavy a komba Friedman JJ Junior, které konstrukčně vycházejí z populární předlohy uvedené na trh před čtyřmi lety.

Celolampové aparáty jsou vybaveny dvoukanálovým předzesilovačem, zkreslená větev s citlivě odladěnými třípásmovými korekcemi nabízí tradiční Cantrellův sound s pevnou, průraznou projekcí a míru gainu lze navýšit aktivací funkce JBE, která kromě saturace obohacuje signál také o další harmonické složky.

Čistý kanál, osazený přepínačem Bright pro zvýraznění vyšších středů, přináší zvuk inspirovaný vintage komby Vox řady AC30. Pro oba kanály je společný potenciometr Presence a koncová jednotka využívá dvojici elektronek EL84 poskytujících maximální výkon 20 W.

Vstupní obvod JJ Junioru je optimalizován pro použití s předřazenými krabičkami a transparentní bufferovaná efektová smyčka si rozumí jak s pedálovými, tak i s rackovými efekty. Nechybí symetrický XLR výstup napojený na analogový speaker simulator s odepínáním uzemnění, spínačem -10/-30 dB a volbou pozice (center/edge) virtuálního mikrofonu.

Výbavu zadního panelu doplňuje zdířka footswitche (je součástí balení), dva hlavní výstupy a přepínač impedancí 8/16 ohmů. Skříně jsou vyrobeny z překližky z baltské břízy potažené černým tolexem a v případě komba byl použit dvanáctipalcový reproduktor Celestion G12M Creamback o impedanci 16 ohmů a výkonu 65 W.

Identickým typem měniče byl osazen také kabinet Friedman 112 Vintage (30.5 x 48 x 42.5 cm) s uzavřenou konstrukcí, který výrobce doporučuje jako optimální kombinaci k zesilovači JJ Junior. Oficiální ceny se mají pohybovat okolo 1 600 eur za zesilovač, cca 1 800 eur za kombo, box 1x12 Vintage vyjde na cca 600 eur.

Tagy Friedman Friedman JJ Junior
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY