Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Exter Krčmář -

Technologická revoluce od Line6: AMPLIFi 150 & 75

Firma Line6 nedávno přišla s absolutní novinkou, se kterou chce od základů změnit smýšlení o kytarových aparátech. Dvě výkonová provedení, atraktivní design a technologie překračující meze všech dosavadních aparátů. Je AMPLIFi více vizionářskou hračkou, nebo osloví i profesionální kytaristy? Pojďme se na tuto novinku podívat blíže.

Technické specifikace

AMPLIFi je vyráběn ve dvou variantách. Verze bohatě dostačující pro domácí hraní nabízí 75W výkonu a pokud byste kombo chtěli brát do zkušebny nebo na menší pódia, můžete sáhnout po 150W variantě. Rozdíl ve výkonu přitom spočívá v osazení různými reproduktory – v silnější verzi naleznete dvanácti palcový Celestion reproduktor, oproti tomu slabší verze disponuje osmi palcovým. Krom toho jsou obě verze osazeny dvěma středofrekvenčními a dvěma vysokofrekvenčními reproduktory k zajištění bezkonkurenčně širokého zvukového rozsahu.

Manuálně lze zvuk komba upravovat pomocí potenciometrů Drive, Bass, Mid, Treble, FX a Reverb. Doposud jde o vcelku standardní kytarové kombo. Slibovaná revoluce ale spočívá v něčem úplně jiném.

Chytré kombo

Hlavní novinkou, se kterou chce Line6 převrátit trh s kytarovými aparáty, je integrované bluetooth rozhraní. To se také podílí na chápání produktu nejen jako kytarového komba, ale také coby všestranné high-quality repro soustavy.

Pokud patříte mezi majitele iPhonu nebo iPadu, otevírá se vám s AMPLIFi nová dimenze hraní (podpora pro Android systémy by se měla objevit ještě během tohoto roku). Pomocí aplikace, kterou si jednoduše stáhnete z App Storu, proměníte svůj telefon/tablet na dálkové ovládání ke kombu. Získáte přístup do databáze čítající asi 200 známých kytarových aparátů a efektů. Na obrazovce svého telefonu/tabletu si vyberete vytoužený model zesilovače a reproboxu. Dále můžete využít výběru efektů jako Distortion, Chorus, Delay, Reverb a spousty dalších. U každého efektu se vám zobrazí přehledný ekvalizér, kterým jednoduše vyladíte svůj vytoužený zvuk a přes bluetooth tak kompletně nastavíte své kombo. Množství zvuků, které tak máte s tímto aparátem k dispozici, je skutečně obrovské. Jednotlivá nastavení si také lze uložit do paměti aplikace. Když se pak rozhodnete vytáhnout AMPLIFi na pódium, můžete mít pro každou skladbu úplně jiné nastavení aparátu a jednoduše mezi nimi přepínat.

Tím ale seznam hi-tech vychytávek nekončí. Uploadováním svých uložených zvuků do cloudu se stanete součástí komunity používající AMPLIFi. S ostatními uživateli tak můžete sdílet své nejoblíbenější zvuky a hodnotit ty jejich. Získáte tak i nekonečnou studnici inspirace. Tyto zvuky si lze stáhnout a dále je upravovat.

Jistě se vám také někdy stalo, že jste chtěli napodobit sound svého oblíbeného kytaristy, ale lámali jste si hlavu nad tím, jak ho dosáhnout. AMPLIFi vyřeší toto dilema za vás. Prostřednictvím aplikace pustíte jakýkoliv song a ona najde odpovídající nastavení pro jednotlivé kytary, které se v něm objevují. Skladbu si pak můžete pustit a cvičit na kytaru paralelně s ní.

AMPLIFi vás nezaujme pouze touto převratnou technologií. Za zmínku také stojí jeho velmi zajímavý minimalistický design, který nebude rušit v žádném interiéru. Tím dává Line6 najevo, že AMPLIFi není pouze kytarovým aparátem, ale také kvalitní a výkonnou repro soustavou, kterou můžete používat k přehrávání hudby ve svém obýváku. Tato funkce není omezena pouze pro iPhony/iPody, ale hudbu do AMPLIFi pošlete přes jakékoliv zařízení s bluetoothem (Android, PC, Mac…). Kombo se tak snadno může stát i společníkem pro každou párty u vás doma.

Pokud se budete chtít dozvědět o Line6 AMPLIFi více, koukněte na následující videa, kde jsou veškeré funkce podrobně rozebrány.


Tagy Line6 AMPLIFi 150 AMPLIFi 75

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY