Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 21.08.2018 - 00:01

Line 6 Shuriken Variax SR250 s klasickou menzurou

Po modelu Shuriken SR270 postaveném podle specifikací Stevica MacKaye, kytaristy australské metalové party Twelve Foot Ninja, přichází firma Line 6 s další verzí pod označením Shuriken Variax SR250, která na rozdíl od barytonové signatury disponuje klasickou fenderovskou menzurou 25.5 palce.

Nástroj s modelingovou technologií Variax je kompatibilní nejen s firemními multiefekty Line 6 Helix, POD HD nebo Firehawk, ale lze jej samozřejmě použít i s aparáty, efekty a preampy jiných výrobců a díky své flexibilitě se může stát praktickým pomocníkem při studiové práci.

Obvod Variax HD nabízí jak emulaci známých el. kytar (Telecaster Custom, Stratocaster 1959, Gibson Les Paul Standard 59, Rickenbacker, Gibson Super 400 atd.), tak i zvuk akustik značek Martin, Guild nebo Gibson a samozřejmostí je výběr z několika typů ladění.

Shuriken s poměrně extravagantními, ale ergonomicky řešenými liniemi olšového korpusu kombinovaném s javorovým krkem (C-profil) a hmatníkem z indického ebenu osazeném 24 medium jumbo pražci, využívá kobylkový humbucker Line6 a v kamenech pevné kobylky je integrován snímací piezo systém LR Baggs Radiance Hex.

Elektronika je kromě pětipolohového nožového switche ovládána potenciometry hlasitosti a tónové clony, výběr modelu kytary a ladění mají na starost rotační spínače a vedle klasického jackového výstupu najdeme i konektor RJ-45. Line 6 Shuriken Variax SR250 bude dodáván v elegantním matném odstínu Satin Black a cena včetně luxusního polstrovaného pouzdra se má pohybovat okolo 1 500 dolarů.

Tagy Line6 Line 6 Shuriken Variax SR250
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY