Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 05.06.2022 - 00:01

Tři kytarové plug-iny Line6 z kolekce Metallurgy

Pro kytaristy, kteří dávají ve studiu přednost zvukovému charakteru a možnostem preamp/multiefektů firmy Line6, připravila značka softwarovou edici Metallurgy Collection, tvořenou třemi plug-iny Thrash, Modern a Doom, jejichž názvy dávají jasně na srozumněnou, pro jaké hudení styly jsou jednotlivé verze určeny. Každý paket obsahuje čtyři modely zesilovačů, osm kabinetů a jedenáct efektů, převzatých z vlajkové lodi Helix.

Kromě toho, že softwarové moduly řady Metallurgy lze používat jako pluginy (64-bit) typu VST3, AU nebo AAX v libovolné nahrávací DAW aplikaci, fungují tyto pluginy také jako samostatné aplikace, což z nové kolekce od Line6 dělá jedny z nejuniverzálnějších nástrojů pro vytváření kytarového soundu v systémech Windows i Mac.

Zmíněné virtuální boxy využívají technologii IR impulsů, použít je možno i dva vlastní vzorky současně, připraveno je celkem osm různých mikrofonů, libovolně umístitelných v prostoru, a čtyřpásmový ekvalizer pro další úpravy. Kromě polyfonního pitch shifteru, noise gatu nebo ladičky jsou k dispozici čtyři pre-amp efektové sekce a tři post-amp FX jednotky. Jednotlivé pluginy nabízejí následující emulace zesilovačů, v závorkách jsou uvedeny originální předlohy:

Line6 Thrash

Vitriol (Peavey Invective 120)
Revv Generator (Revv 120 W Model)
Badonk (Line6 Original)
Archetype (PRS Archon 50)

Line6 Modern

Rivet Clean (Roland Jazz Chorus 120)
Cali IV (Mesa Boogie Mark IV)
Placater Dirty (Friedman BE-100)
Das Benzin (Diezel VH4)

Line6 Doom

Moo)))n (Sunn Model T, 1970s)
Mandarin Rocker (Orange Rockerverb 100)
Doom (Line6 Original)
Mail Order Twin (Fender 35 W Silverface Twin)

Line6 Metallurgy Collection je k dispozici jak v podobě kompletního finančně zvýhodněného balíčku za cenu necelých 200 dolarů, tak i ve formě samostatných paketů s cenovkou cca 100 dolarů. K vyzkoušení slouží 15denní bezplatná trial verze.

Tagy Line6 Line6 Metallurgy

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY