Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 09.10.2018 - 00:01

Line 6 HX Stomp: spousta muziky v malém balení

Line 6 posiluje nabídku svého multiefektového portfolia o nejmenšího zástupce nesoucího označení HX Stomp, který je příbuzný s procesorem Helix a i přes kompaktní rozměry nabízí překvapivě široké zvukové možnosti zahrnující více než 200 efektů, emulace 74 typů zesilovačů, 37 kabinetů, mikrofonů, integrovanou zvukovou kartu, podporu IR vzorků, MIDI rozhraní atd.

Kompaktní krabička s trojicí kapacitních nášlapných footswitchů a barevným LCD displejem (320 x 240 pixelů) využívá nejnovější modelingovou technologii HX s DSP čipem použitým u vlajkové lodi Line 6 Helix, který v tomto případě umožňuje současné použití až 6 efektových bloků současně a přináší nadstandardní dynamické rozpětí 123 dB.

Multikanálová USB karta je osazena převodníky 24-bit/96kHz, na výběr jsou dva spínací mody - true bypass nebo DSP bypass s funkcí trail nechávající doznít delay či dlouhý reverb i po přepnutí presetu, samozřejmostí je looper (60 s - mono, 30 s - stereo), pohodlná editace prostřednictvím firemní aplikace HX Edit a nechybí ani virtuální aparáty (Mesa Boogie Powerhouse, Ampeg SVT, Acoustic 360 ...) a efekty (Darkglass B7K Ultra, Musictronics Mu-Tron III ...) pro baskytaru.

Přední strana kovového šasi nese dvojici vstupů/výstupů (možnost true sterea), zdířku pro externí footswitche nebo expression pedály, USB port a konektor 9V napaječe, levý bok je vyhrazen pro sluchátkový jack, DIN konektory MIDI In/Out/Thru a na pravé straně najdeme efektovou stereo smyčku (1xsend/2xreturn) použitelnou i jako Aux In.

Line 6 HX Stomp lze zapojit jak před preamp zesilovače (samostatně i v kombinaci s klasickými krabičkami), tak do koncové jednotky (jako mono/stereo preamp), možný je čtyřkabelový systém zapojení, využití v efektové smyčce aparátu, přímé propojení s počítačem, použití jako MIDI kontroler pro další zařízení apod.

Line 6 HX Stomp je prostě malý (cca 6.5x18x12.5 cm) všeuměl s obrovskou flexibilitou, disponující aparáty, boxy a efekty převzatými ze sérií Helix, M5/9/13, Legacy (DL4, MM4, FM4, DM4) a pro hráče, jejichž vkus si rozumí s modelingem, představuje komplexní řešení zvuku kytary, basy, kláves a dalších nástrojů. Cena novinky byla nastavena na cca 600 dolarů.

Tagy Line6 Line 6 HX Stomp
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY