Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 27.09.2021 - 10:00

Struny Ortega Custom Made pro klasickou kytaru, banjo, akustickou basu, mandolínu a ukulele

Součástí nabídky společnosti Ortega Guitars nejsou jen nástroje, ale také řada doplňků, zahrnujících mimo jiné i širokou paletu nylonových či kombinovaných strun, do níž nově patří kolekce Custom Made v sériích Authentic, Select a Pro, čítající celkem čtyřicet setů. Ty jsou určeny pro klasickou kytaru, banjo, mandolínu, akustickou baskytaru a různé typy v současné době populárního ukulele, včetně hybridního „guitarlele“.

Edice Custom Made Authentic – kvalitní struny a přitom finančně dostupné nylonové struny, nabízející konzistentní tón a výjimečnou stabilitu ladění. Jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro středně pokročilé hráče.

Edice Custom Made Select – struny vyrobené ze špičkových materiálů představují vynikající volbu pro hráče, kteří usilují o bohatý tón a delší životnost strun. V případě vinutých strun s nylonovým jádrem byl použit měděný oplet krytý nástřikem stříbra, potaženým antikorozní vrstvou, díky níž je dosaženo dlouhodobě čistého tónu.

Edice Custom Made Pro – špičkové sady poskytující ve své kategorii nejlepší dostupnou projekci a intonaci nástroje. Stejně jako u edice CM Select byla využita povrchová úprava zabraňující vzniku rzi na vinutých strunách.

Na českém trhu je možno pořídit sety pro 4/4, 3/4 i 1/2 klasickou kytaru, včetně osmistrunného modelu, a to v tenzích Normal, Hard a Extra Hard. Banjisté mohou volit mezi pěti či šestistrunnou sadou BJP-5 /GBJ-6 Phosphor Bronze, připravena je verze Pro-NYS12N 10/34 pro mandolínu a basové „coated“ struny Pro ABP-4 45/100, ABP-5 45/130 optimalizované pro menzuru dlouhou 45 palců.

Ukulelisté mohou u sérií Authentic, Select a Pro vybírat z širokého počtu setů s produktovým označením UKA, UKP nebo UKS. K dispozici jsou typy pro sopránové, koncertní, tenorové a také barytonové ukulele. U strun pro guitarlele (kombinace kytary a ukulele) se nabídka skládá z modelů GTLS a GTLSBK 26/40 z klasického či černého multifilamentního nylonu s vysokou pružností, opředeného kovovým vinutím.

České ceny strun z nové řady Ortega Custom Made startují u částky pouhých 99 Kč za verzi Authentic UKABK-SO (sopránové / koncertní ukulele) a končí cenovkou 990 korun přiřazenou modelu Pro ABP-5 pro pětistrunnou akustickou baskytaru. Výrobce zatím novinky neprezentoval na YouTube, takže musíte vzít za vděk alespoň videi demonstrujícími předchozí varianty setů.

Tagy ortega Ortega Custom Made Authentic Ortega Custom Made Select Ortega Custom Made Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY