Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 23.08.2020 - 00:01

Speciální Taylory ze série The Last of Us Part II

V červnu měla oficiální premiéru dlouho očekávaná druhá série známé akční survival adventury The Last of Us pro konzole PlayStation. Uvedení titulu na trh doprovázela propracovaná kampaň, jejíž součástí je také merchandise v podobě stylově tématických triček, hrníčků, pěneženek, batohů atd. Studio Naughty Dog ovšem tentokrát připravilo části hudebně talentovaných fanoušků hned dvojí překvapení, když ve spolupráci se značkou Taylor představilo dvojici akustických kytar The Last of Us Part II Replica 314ce a The Last of Us Part II GS Mini.

V případě Tayloru The Last of Us Part II Replica 314ce je už z názvu modelu zřejmé, že výrobce okopíroval design nástroje používaného hlavními postavami v nové hře. Kytara v transparentní úpravě Tobacco Sunburst disponuje topem ze smrku sitka, zadní deska a luby jsou vyrobeny z masivního sapele a pro stavbu hmatníku byl použit západoafrický eben se speciální intarzií na třetí poloze.

Korpus ve tvaru Grand Auditorium s výřezem cutaway je zpevněn žebrováním V-Class, pozitivně ovlivňujícím rezonanci, projekci a sustain tónu. Obvod rozety zdobí duální prstenec, horní desku chrání želvovinový pickguard, ladění mají na starost celokovové niklované strojky a integrována je elektronika Taylor Expression System ES2.

Taylor The Last of Us Part II GS Mini, jehož kompaktní tělo tvoří zadní deska a luby z laminovaného sapele kombinované s přední ozvučnicí z masivního mahagonu, se může pochlubit řadou designových prvků spojených s pokračováním populární hry, ať už je to grafika v podobě Ellienina tetování či vlastních kreací designerů výrobce, nápis na hlavici apod. Model je nabízen v provedení s černě lakovaným topem a ostatní části jsou kryty transparentním lakem Black Stain.

Oba nástroje byly zařazeny do limitované edice, oficiální cena Tayloru The Last of Us Part II Replica 314ce se pohybuje okolo 2300 dolarů včetně luxusního pevného pouzdra, finančně přívětivější verze The Last of Us Part II GS Mini za cca 700 dolarů je dodávána se zpevněným polstrovaným gigbagem. Distribuce nových akustik by měla startovat 28. srpna.

Tagy taylor Taylor The Last of Us Part II Replica 314ce Taylor The Last of Us Part II GS Mini
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY