Přejít k hlavnímu obsahu
Přijeďte na Festiwall nasát nevou energii pro svou tvorbu a vyzkoušet vše, na co si jen vzpomenete. | Foto: Jan Nožička
Přijeďte na Festiwall nasát nevou energii pro svou tvorbu a vyzkoušet vše, na co si jen vzpomenete. | Foto: Jan Nožička
redakce - Čt, 11.08.2022 - 08:00

Soutěžte o 6 vstupenek na Festiwall: unikátní veletrh, koncerty a workshopy

Do Prahy se po třinácti letech letos naplno vrací tradice hudebního veletrhu. Kytary.cz, které mají na českém trhu hudebních nástrojů více než padesátiprocentní podíl, už před pěti lety zařadili veletržní část do programu svého zářijového hudebního Festiwallu. Doposud doprovodná akce se každý rok zvětšovala, až letos nabrala veletržních rozměrů. Na rekordní ploše 1400 m2 se v areálu Kytary.cz v pražských Modřanech představí od 9. do 11. září velikáni světového hudebního průmyslu, ale i tuzemské značky, které se prosazují doma i na mezinárodním trhu. Vedle výstavních expozic bude k vidění řada zajímavých koncertů a workshopů nebo unikátní výstava koncertního vybavení kytaristy Radima Hladíka, kterou výjimečně zapůjčil jeho syn. A vy můžete být i zdarma u toho. Stačí odpovědět na jednu jednoduchou otázku.

Soutěžíme o 3 x 2 vstupenky na Festiwall, jak je vyhrát?

Stačí odpovědět správně a včas na jedinou otázku: V rámci aktivit Frontmana na Festiwallu povede workshop Baritone Guitar Dreams náš redaktor Hynek „Dr.Hyenik“ Stančík. Ten v magazínu nedávno ve spolupráci s kolegou Honzou Hrbkem rozjel nový seriál. Znáte jeho jméno?

Správné odpovědi posílejte do středy 7. září 2022 12.00 hodin na email souteze@frontman.cz, do předmětu pište: „Soutěž Festiwall“. Tři vylosovaní dostanou 2 vstupenky na celý Festiwall

EDIT: Vyhodnocení soutěže

Děkujeme všem soutěžícím za zaslané odpovědi. Ano, správná odpověď je Nástroje snů. Vylosovali jsme aneb 2 vstupenky na festival získali: Zuzana Votavová, Zbyněk Zajíc a Jan Peterka. Gratulujeme!

Co vás na Festiwallu letos nemine?

Zároveň s hudebním veletrhem bude ve stejné lokalitě probíhat i třídenní hudební akce Festiwall s atraktivním line-upem. Kromě koncertní pocty Radimu Hladíkovi se představí například fenomenální britský kytarový youtuber Chris Buck a jeho aktuální kapela Cardinal Black, hlavní scénu opanuje fusion-jazz-metalová skupina Panzerballett s hostujícím bubeníkem Virgilem Donatim a milovníky kytarové hudby potěší jedna z nejrespektovanějších kytaristek současnosti Lari Basilio i její evropská souputnice Yasi Hofer. Českou scénu zastoupí například Jiří Schmitzer, bubeník Miloš Meier, Justin Lavash nebo youtuberské duo #kumst.

„Hudebníci, producenti, milovníci hudby a hudebních nástrojů, ale i učitelé ze základních uměleckých škol a další uvidí na jednom místě renomované nadnárodní giganty i menší české výrobce a kytaráře. Zjistí, jaké jsou novinky v hudebních technologiích, ale i u výrobců hudebních nástrojů. Namátkou dorazí zástupci značek Yamaha, Roland, Fender, Hammond, Ibanez, Meinl, Tama, Hohner, Nord nebo Taylor,“ popisuje marketingový ředitel Kytary.cz Filip Černý. Můžete se těšit také na menší tuzemské kytaráře a výrobce nejrůznějšího vybavení pro hudebníky. „Pokud si plánujete pořídit nějaký nástroj nebo hudební techniku, máte jedinečnou možnost prohlédnout a vyzkoušet si všechno pohodlně na jednom místě a poradit se s odborníky. Zajímavým lákadlem jsou i veletržní slevy, které budou k dispozici pouze v době konání akce,“ doplňuje.

Hudebníci i kapely mohou na místě navštívit semináře z oblasti hudebního managementu, plánování turné v zahraničí, digitální distribuce hudby nebo produkce a zvukového designu. S diváky se o své zkušenosti podělí přední čeští hudebníci jako Michal Pavlíček, Petr Ostrouchov, Beata Hlavenková, Lukáš Chromek, zmíněný Hynek „Dr. Hyenik“ Stančík a další. Velké zastoupení bude mít v panelovkách Frontman Live i náš magazín. Těšíme se na vás!

Kompletní program naleznete zde: www.festiwall.cz.

Tagy Festiwall

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY