Přejít k hlavnímu obsahu
Radek Pavlovič s Dominikou Kruchňovou a Nikolou Kandoussi se v panelu věnovali hudebním konferencím. | Foto: Jan Nožička
Radek Pavlovič s Dominikou Kruchňovou a Nikolou Kandoussi se v panelu věnovali hudebním konferencím. | Foto: Jan Nožička
redakce -

Frontman Live k poslechu i ke stažení: budujte fanouškovskou komunitu a řešte traumata

Muzikanti a trauma, hudba jako terapie pro tvůrce, tak znělo jedno z témat panelové diskuse na letošním ročníku Festiwallu. Audiozáznam z této debaty je nyní k poslechu online. Záznamy z dalších tří panelů na Festiwallu – Jak vybudovat věrnou komunitu fanoušků v online světě, Průvodce evropskými hudebními konferencemi a Hudební manažeři 2023 – jsou zároveň i ke zhlédnutí na YouTube.

Hudba a trauma: jak ho kreativně zpracovat a jak mu nepodlehnout

Jsme zaplavení špatnými zprávami. Jak najít motivaci a zdravě tvořit hudbu? Musí umění bolet? Jak a kde najít pomoc a co pro sebe můžeme udělat sami? Taková byla ve zkratce anotace panelovky Muzikanti a trauma, hudba jako terapie pro tvůrce. Cílem diskuse, kterou moderovali šéfredaktor Frontmana Zdeněk Neusar a jeho zástupkyně Anna Marie Hradecká, byla podpora a inspirace hudebníků a hudebnic na základě osobních příběhů hostů. V panelu zasedli Dominik Zezula (post-hudba, Děti mezi reprákama), Aida Mujačić (korjen, hudebnice, terapeutka a koučka), Tereza Lavičková (teepee) a Jeroným Klimeš (psycholog a amatérský hudebník).

Panelisté mluvili o tom, jak jim osobně vlastní tvorba pomáhá, co a proč funguje nebo nefunguje, dotknuli se mimo jiné tématu motivace, trémy, frustrace i pocitu méněcennosti z nedostatku ocenění.

Fanouškům vstříc v digitálním prostředí

Máte účet na všech možných sítích, ale přijde vám, že to k ničemu nevede? Posluchači nepřibývají na Spotify ani pod pódiem a vy se ptáte, zda to má vůbec ještě smysl? Praxí ostřílení panelisté proberou, jak v dnešní době efektivně používat všechny nástroje, které digitální prostředí nabízí a tvořit si tak komunitu fanoušků. Hosty šéfa sociálních sítí Frontmana Vítka Vojíka byli Radek Vašíček (Musicraft), manažer MIKE ROFT Records (Calin, STEIN27, KOJO) David Kopecký a hudebnice Pam Rabbit.

Vztahy mezi umělci a manažery v 21. století

Máte energii na hudební start-up? Čerpáte ji od umělců, nebo vám chodí složenky? V panelu Music Managers Forum Live šlo o zamyšlení, jestli dnes potřebují více umělci manažery nebo manažeři umělce a jaké jsou vyhlídky na změny „live act showbusinessu“ na příští rok. S Vojtou Dohnalem se bavili Megi Samková a Martin Červinka.

Evropské hudební konference zblízka

Jak fungují a k čemu jsou dobré zahraniční hudební konference? Jak vytěžit jejich potenciál a na co si dát naopak pozor? Diskuzní panel SoundCzech Live: Průvodce evropskými hudebními konferencemi poskytuje základní orientaci na evropské mapě hudebních konferencí, přibližuje nejvýznamnější z nich a případným zájemcům ukázala, která konference by je mohla posunout v kariéře. S Radkem Pavlovičem v panelu zasedly Dominika Kruchňová a Nikola Kandoussi (The Agony).

Hlavním partnerem akcí Frontman Live na Festiwallu byl Svaz autorů a interpretů. Postupně zveřejníme záznamy i s ostatních panelů.

Tagy Frontman live Pam Rabbit Aida Mujačić Radek Vašíček Radek Pavlovič Nikola Kandoussi Dominika Kruchňová Festiwall Vojta Dohnal Martin Červinka

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY