Přejít k hlavnímu obsahu
redakce -

Soutěž o 3 foukačky: vyhrajte symbol nespoutanosti a svobody od Hohneru

Roku 1896 spatřil světlo světa nejmenší hudební nástroj na světě. Desetikanálková diatonická foukací harmonika s tzv. Richterovým laděním se v tehdejší době stala stejnou senzací jako koncem dvacátého století první mobilní telefony. A vy teď tu krásu slavící 125 let můžete vyhrát.

Vyhlašujeme soutěž o 3 ks foukací harmoniky HOHNER Special 20 G-major. Nástroj, který se ve svých počátcích stal symbolem nespoutanosti, svobody a kulturního sebeurčení.

Jak vyhrát foukačku?

Stačí odpovědět správně a včas na jedinou otázku: Jaké je celé jméno českého vynálezce, po němž je pojmenováno tzv. Richterovo ladění?

Správné odpovědi posílejte do neděle 16. května 2021 na email redakce@frontman.cz, do předmětu pište „Soutěž foukačka“. Třem vylosovaným foukačku HOHNER Special 20 G-major pošleme.

EDIT: vyhodnocení soutěže k 17. květnu 2021

Děkujeme všem soutěžícím za zaslané odpovědi. Ano, správná odpověď je Josef Richter (příp. Joseph Richter). Vylosováni byli a foukací harmoniku získávají: David Šťastný z Poděbrad, Jan Bernardy z Brna a Pavla Varáčková ze Štenovic. Gratulujeme!

Už jste se s Matějem Ptaszkem naučili hrát na foukačku parní vlak?

Tagy Hohner foukací harmonika

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY