Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 18.04.2020 - 00:01

Rackový basový zesilovač EBS 802

Do celosvětové distribuce míří nový basový zesilovač EBS 802, který švédský výrobce poprvé představil na lednovém veletrhu NAMM. Model v rackovém formátu s výškou 3H není žádný trpaslík, což je dáno především poctivou konstrukcí tranzistorové koncové jednotky poskytující kromě maximálního výkonu 750 W RMS při impedanci 2 ohmy (450 W / 4 Ohm) také nadstandardně pevný a průrazný tón.

Analogový předzesilovač s přepínatelným zkreslovacím obvodem osazeným potenciometrem Drive je vybaven gainem, kompresor/limiterem a aktivními čtyřpásmovými korekcemi, jejichž flexibilitu navyšují duální semi-parametrické středy – Lo Mid s rozsahem 95 Hz až 3 kHz, Hi Mid s volitelnými pásmy 200 Hz až 7 kHz, spínač basových pracovních frekvencí na úrovních 60, 80 nebo 100 Hz a výšky nastavitelné na 5.6 či 8 kHz.

Zvuk je možné dále upravovat tlačítky s filtracemi Hi/Lo boost a jasnost projekce ovlivňuje potenciometr Bright. Koncová sekce opatřená ovladačem Volume je napojena na dvojici paralelně zapojených výstupních Speakonů a dvě jackové zdířky Remote jsou připraveny pro footswitch (např. EBS RM-4) aktivující integrovaný overdrive, filtrace, funkci mute a EQ bypass.

Nechybí send/return sériové efektové smyčky, výstup pro ladičku, jackový line out a dvojice linkových symetrických XLR konektorů Pre/Post EQ, z nichž druhý disponuje volitelným speaker emulatorem, a samozřejmostí je tlačítko odepínající uzemnění.

Rackový basový zesilovač EBS 802 o rozměrech 48 x 36 x 13 cm a hmotnosti 16 kg představuje profesionální model postavený na vylepšené solid-state technologii, kterou firma u svých aparátů s úspěchem používá od roku 1988. Cena nové vlajkové lodi by se měla pohybovat okolo hranice 2500 dolarů.

Tagy EBS EBS 802
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY