Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

První vyrobený Klon Centaur za půl milionu dolarů?

Mýtický overdrive Klon Centaur Gold Horsie se v současnosti prodává za částky pohybující se okolo tří až pěti tisíc dolarů, což z tohoto pedálu dělá ještě větší modlu, a to mnohdy i pro muzikanty, kteří si bájný efekt neměli možnost nikdy odzkoušet v praxi. Zmíněná suma ale zdaleka nemůže konkurovat částce půl milionu dolarů, na niž si šéfkonstruktér a majitel firmy JHS Pedals Josh Scott cení první vyrobený Klon, nesoucí trochu paradoxně výrobní číslo 2. Navzdory němu byl pedál vyroben a prodán skutečně jako první, protože jeho designer Bill Finnegan si pro sebe vyčlenil číslo 1 a postavil ho později.

Na webu Reverb.com, kde je Klon Centaur #2 z roku 1994 inzerován, se mimo jiné nachází i tento Scottův komentář: „Pokud chcete nejlepší Klon, je to tento kus. Vzhledem k cenám, které se v poslední době objevují zde na Reverbu, si myslím, že je to spravedlivá cena. Dostanete to, co vidíte na fotce (viz foto v úvodu článku), žádná krabička, nic, jen pedál. Efekt osobně doručím kamkoli na světě zdarma. Kupte nebo ne, je mi to úplně jedno.“ Zvukový charakter zmíněné série, jež má součástky zalité barvou nebo pryskyřicí, alespoň rámcově přibližují přiložená videa.

Tagy Klon Centaur Bill Finnegan Josh Scott JHS Pedals

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY