Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 30.01.2021 - 08:00

První vyrobený Klon Centaur za půl milionu dolarů?

Mýtický overdrive Klon Centaur Gold Horsie se v současnosti prodává za částky pohybující se okolo tří až pěti tisíc dolarů, což z tohoto pedálu dělá ještě větší modlu, a to mnohdy i pro muzikanty, kteří si bájný efekt neměli možnost nikdy odzkoušet v praxi. Zmíněná suma ale zdaleka nemůže konkurovat částce půl milionu dolarů, na niž si šéfkonstruktér a majitel firmy JHS Pedals Josh Scott cení první vyrobený Klon, nesoucí trochu paradoxně výrobní číslo 2. Navzdory němu byl pedál vyroben a prodán skutečně jako první, protože jeho designer Bill Finnegan si pro sebe vyčlenil číslo 1 a postavil ho později.

Na webu Reverb.com, kde je Klon Centaur #2 z roku 1994 inzerován, se mimo jiné nachází i tento Scottův komentář: „Pokud chcete nejlepší Klon, je to tento kus. Vzhledem k cenám, které se v poslední době objevují zde na Reverbu, si myslím, že je to spravedlivá cena. Dostanete to, co vidíte na fotce (viz foto v úvodu článku), žádná krabička, nic, jen pedál. Efekt osobně doručím kamkoli na světě zdarma. Kupte nebo ne, je mi to úplně jedno.“ Zvukový charakter zmíněné série, jež má součástky zalité barvou nebo pryskyřicí, alespoň rámcově přibližují přiložená videa.

Tagy Klon Centaur Bill Finnegan Josh Scott JHS Pedals
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY