Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 22.03.2018 - 00:01

Prémiový lampový kondenzátor sE Electronics RNT

Firma sE Electronics zařadila do svého nabídkového portfolia špičkový elektronkový mikrofon RNT, vyvinutý ve spolupráci s legendárním designérem Rupertem Nevem, jehož pulty, konzole, preampové moduly a další komponenty představují absolutní high-end v oblasti studiové audio techniky. Potvrzuje to i fakt, že výrobky společnosti Rupert Neve Designs je vybavena řada prestižních nahrávacích a filmových studií po celém světě.

Ručně vyráběný kondezátorový mikrofon s 9 směrovými charakteristikami, doplněný externím Floor boxem disponuje jednopalcovou kapslí, výběrovou a pečlivě testovanou elektronkou ECC82 (12AU7) a speciálním výstupním trafem.

Novinka s celokovovým tělem o rozměrech 62 x 240 mm se může pochlubit skvělými parametry, mezi které se řadí skutečně vysoká hodnota SPL s maximem 151 dB, dynamický rozsah až 133 dB, citlivost 16 mV/Pa (-36 dB), odstup šumu (SNR) činí 76 dB a frekvenční rozpětí se pohybuje od 20 Hz do 20 kHz.

Modul Floor box ve stylovém a bytelném vintage designu šasi je osazen druhým výstupním transformátorem a diskrétní obvod zapojený ve třídě Class A používá komponenty nejvyšší dostupné kvality včetně operačních zesilovačů, kterými jsou osazovány nahrávací konzole Rupert Neve Designs 5088.


Na čelní straně boxu je umístěn osmiinový mikrofonní vstup a XLR výstup, otočný přepínač volí mezi 9 směrovými patterny (omni, kardioid, figure-8 a další mezistupně), třípolohový switch aktivního gainu nabízí mody -12 dB, 0 dB, + 12 dB a spínač HPF Freq je napojen na sekci low-pass filtrů s režimy 40 Hz, Off a 80 Hz.

Lampový kondenzátorový mikrofon sE Electronics RNT je novou vlajkovou lodí značky a svými parametry, zvukem a možnostmi představuje absolutní špičku této produktové kategorie, čemuž odpovídá i cena cca 3 250 dolarů. Mikrofon s Floor boxem je dodáván v podobě setu obsahujícím také shock mount držák, kabeláž (síť + mikrofonní 8-pin se šroubovacími objímkami), dřevěnou krabičku pro mikrofon a hliníkový kufr.

Tagy sE Electronics sE Electronics RNT kondenzátorový mikrofon
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY