Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 04.02.2015 - 08:00

Polara Stereo Reverb: kvalita od Digitechu a Lexiconu

Společnost Digitech uvádí na trh novinku s označením Polara Stereo Reverb. Krabička nabízí celkem sedm typů reverbu, které jsou výsledkem spolupráce Digitechu a vývojařů z renomované firmy Lexicon, jejíž dozvukové a další multiefekty najdete téměř ve všech kvalitních studiích po celém světě.

Bytelné kovovové šasi s grafikou připomínající secesní plakáty Alfonse Muchy je osazeno čtveřicí potenciometrů - Level pro celkovou hlasitost reverbu, Liveliness dodávající zvuku vyšší frekvence, Decay určující čas reverbu a otočný přepínač Reverb Type, kterým vybíráme požadovaný typ dozvuku.

Horní část hlavního panelu je vyhrazena pro dvoupolohový minipřepínač Tail určující doznívání reverbu po vypnutí efektu. Nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass. Polara je napájen 9V adaptérem, jehož vstup najdeme na čelní straně šasi. Reverb má možnost fungovat v tzv. true stereu, proto disponuje nejen dvojicí vstupů, ale zdvojeny jsou i vstupní jacky.

Digitech Polara Stereo Reverb je kvalitní dozvukový efekt s nadstandardními reverby z dílny Lexiconu. Příjemným bonusem je přiložený nalepovací suchý zip pro upevnění krabičky v pedalboardu a plastový Stomplock, který se nasouvá na potenciometry a chrání nastavení vašeho oblíbeného presetu. Polara Reverb by se měl v Evropě objevit před koncem roku. Oficiální cena je známa zatím pouze pro americký trh, kde byla nastavena na částku cca 190 dolarů.

Typy dozvuku:

ROOM - Reverb s krátkým dozvukem a decentním ambientem
PLATE - Verze odvozená od známého typu studiového reverbu
REVERSE - Reversní dozvuk
MODULATED - Bohatý dozvuk s modulací
HALO - Jasný reverb s oktávami
HALL - Mohutný dozvuk
SPRING - Klasický “surf” reverb, např. pro rockabilly

Tagy Digitech
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY