Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Pedalboard Johna Fruscianteho pro letošní turné RHCP Unlimited Love

Celosvětová šňůra koncertů kapely Red Hot Chili Peppers k novému albu Unlimited Love sice startuje až 4. června vystoupením ve španělské Seville. kde budou hlavní hvězdě večera dělat support Beck a Thundercat, ale fanoušci kytaristy Johna Fruscianteho, který se do RHCP vrátil po deseti letech, už mají díky některým fotografiím téměř jasno v tom, co bude na nadcházejícím turné obsahovat jeho obrovský pódiový pedalboard. Kromě toho se můžete také seznámit s výbavou kompaktnějším boardu, určeného pro promo akce, které v podobě menších setů už Frusciante s kapelou absolvoval v rádiových studiích apod.

Hlavní pedalboard

Komprese, filtrace, noise gate

MXR M102 Dynacomp, wah pedál Ibanez WH-10, low-pass filtr Moog MoogerFooger MF-101, Boss Noise Suppressor NS-2

Zkreslení

MXR Micro Amp, fuzz MXR M236 Super Badass Variac, Super Over Drive Boss SD-1, 2 x Boss Turbo Distortion DS-2, fuzz EHX Big Muff Pí

Modulace

MXR M101 Phase 90, MXR Flanger M117, vintage chorus Boss CE-1

Dozvuky

Jim Dunlop Echoplex Delay, analogový delay MXR M169 Carbon Copy, programovatelný delay Boss DD-500, dnes už nevyráběný digitální delay Digitech PDS-1002, 2 x reverb MXR M300

Je možné, že do zahájení Unlimited Love Tour se některé efekty v pódiovém pedalboardu ještě změní, nebo budou zařazeny v jiném pořadí než jsou zobrazeny na úvodní fotografii.

Promo „mini“ pedalboard

Menší board obsahuje ladičku Boss TU-2 nebo TU-3, Boss Noise Suppressor NS-2, kvákadlo Ibanez WH-10, MXR Dynacomp, fuzz MXR M 236 Super Badass Variac, Super Over Drive Boss SD-1, Boss Turbo Distortion DS-2, reverb MXR M300 a chorus Boss CE-1.

Při nahrávání titulu Unlimited Love byl použit i MXR Custom Badass '78 Distortion, lampový delay Fulltone Tube Tape Echo a starší rackový delay DeltaLab ADM 1024 Effectron II, využitelný i jako chorus nebo flanger.

Tagy Red Hot Chili Peppers John Frusciante boss EHX Dunlop MXR Moog Digitech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY