Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Po videu Joshe Scotta z JHS vystřelily ceny DigiTechu Bad Monkey raketově vzhůru

Finančně vstřícný overdrive DigiTech Bad Monkey s cenovkou necelých 60 dolarů byl doposud vnímán jako levnější alternativa k pedálům typu Ibanez Tube Screamer nebo Boss SD-1, ale stačilo jedno video z produkce efektového guru,  šéfa společnosti JHS Pedals Joshe Scotta, a vše je rázem jinak. Ceny efektu z roku 2004, který v době, kdy se ještě vyráběl, bylo možno na českém trhu pořídit za cca 860 Kč a na bazarech v podstatě za pakatel, začínají např. na muzikantských serverech vytrvale stoupat k absurdním hodnotám dosahujícím v některých případech více než desetinásobku původní pořizovací ceny.

Důvodem tohoto razantního nárůstu je zmíněný Scottův záznam, na němž renomovaný konstruktér a sběratel efektů srovnává zvukový charakter a možnosti modelu Bad Monkey s různými typy overdrivů konkurenčních značek. Levný DigiTech zde obstál nejen při srovnávacích testech s vyhledávanými butikovými zkreslovači Fulltone Full-Drive 2, JHS Morning Glory či Hermida Audio Zendrive, včetně dostupnějších drivů Nobels ODR, Ibanez TS-10 atd., ale ukázalo se, že je bez větších problémů schopen držet krok i s mýty opředeným boost/overdrivem Klon Centaur z dílny Billa Finnegana, za jehož originál si řada bazarových prodejců neváhá říct o částku pohybující se okolo deseti tisíc dolarů.

Absolutním rekordmanem mezi nabízenými zkreslovači Bad Monkey je v současné době kousek, který patřil irskému kytaristovi Garymu Mooreovi (4. 4. 1952 – 6. 2. 2011) – velmi zachovalý sběratelský exemplář prodává na webu Reverb jeho nynější majitel za astronomickou sumu atakující hranici deset tisíc britských liber (více než čtvrt milionu Kč).

Tagy Digitech DigiTech Bad Monkey JHS Pedals Josh Scott

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY