Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Podcastingový USB mikrofon Sennheiser Profile

Ikonická značka Sennheiser vstoupila do dnes populárního a dynamicky se vyvíjejícího segmentu podcastingu a streamingu všestranným kondenzátorovým mikrofonem nesoucím označení Profile. Nový model je kromě zmíněných aplikací schopen pokrýt i potřeby domácího nahrávání, hraní her her a dalších příbuzných aktivit. Kromě samotného USB mikrofonu lze pořídit také sadu Profile Streaming Set určenou pro profesionální použití např. v rozhlasových studiích apod.

Robustní kovové tělo mikrofonu je osazeno kardioidní kapslí potlačující náběr mimo osu, potenciometr gainu má dvoubarevný prstenec informující o případném přebuzení signálu, integrován je ovladač mixu, tlačítko mutingu pro rychlé ztlumení, monitoring obstarává minijackový výstup. Díky samosvornému kloubu kompaktního stojánku je možno mikrofon různě polohovat.

Použity jsou převodníky pracující v rozlišení 16/24-bit při frekvencích 44.1/48 kHz, maximální SPL je dáno limitem 125 dB, frekvenční odezva nabízí rozsah 20 Hz až 20 kHz, citlivost při max. gainu činí -10 dBFS / 80 dB (hodnota při max. gainu -50 dBFS / 80 dB a sluchátkový výstupní okruh zvládne impedanci s minimálním odporem 16 ohmů.

Mikrofon funguje na počítačích PC a Mac se systémy Windows 10.0 nebo MacOS 10.15 a jejich nástupci. Ochuzeni nejsou ani uživatelé dávající přednost mobilnějšímu řešení, pro které výrobce připravil kompatibilitu se zařízeními postavenými na platformách Android 9.0, iPadOS 14 a vyšších verzích.

Sennheiser Profile je dodáván společně s desktopovým stojánkem s kruhovou základnou a USB-C kabelem dlouhým 1.2 m, a to za cenu pohybující se okolo 130 eur. Sada Profile Streaming Set s cenovkou cca 190 eur přidává ramenový stojan s kloubem a integrovaným kabelovým managementem, přepravní pouzdro a USB-C kabel o délce 3 m.

Tagy Sennheiser Sennheiser Profile

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY