Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Lavalierové mikrofony a kit Sennheiser řady XS Lav

Nejen pro vloggery či podcastery připravil německý Sennheiser dvojici miniaturních klopových mikrofonů s označením XS Lav Mobile a XS Lav USB-C. Druhý jmenovaný model lze pořídit i ve formě kitu Mobile XS Lav USB-C, zahrnujícího chytře konstruovaný robustní multifunkční držák, kompatibilní také s firemními shotgun mikrofony MKE 200/400 nebo bezdrátovým systémem XSW-D.

Verze XS Lav Mobile a XS Lav USB-C se liší pouze konektorem (TRRS 3.5 mm / USB-C 2.0), díky TRRS lze XS Lav navíc použít s aplikacemi jako Skype nebo Zoom – vše, co musíte pro správný chod udělat, je vybrat položku Sennheiser XS Lav v nastavení programu. Pokud vlastníte novější zařízení Apple, je lepší volbou varianta USB-C využitelná s modernějšími iPady, v případě propojení iPhonu opatřeného pouze konektorem Lightning lze pořídit jednoduchý adapter.

Oba klopové mikrofony, vážící 19 respektive 17 g, disponují kabelem o cca dvoumetrové délce, kondenzátorová kapsle s všesměrovou charakteristikou disponuje frekvenční odezvou v rozmezí 50 Hz až 18 kHz a maximální hodnota SPL činí 110 dB. Modely podporují platformy Windows, macOS, Linux, Android a iOS. Součástí balení je windscreen, klip a převozní pouzdro.

Kit Mobile XS Lav USB-C, určený především pro vloggery a další tvůrce obsahu, nabízí kromě příslušného mikrofonu také kompaktní stativ Manfrotto PIXI Mini Tripod, jenž je po složení možné použít jako držák. Pro bezpečné, horizontální i vertikální uchycení telefonu je připraven pružinový systém Sennheiser Smartphone Clamp a flexibilitu nastavení zajišťuje uzamykatelný kulový čep.

Oficiální evropské ceny mikrofonů a kitu Sennheiser řady XS Lav se pohybují v následujících relacích: XS Lav Mobile – 49 eur, XS Lav USB-C – 59 eur a XS Lav USB-C Mobile Kit – 99 eur. Sety doplněné mikrofony MKE 200, MKE 400 nebo bezdrátem XSW-D vyjdou na cca 130, 230 a 330 eur. Zda bude dostupný i kit s TRRS provedením XS Lav Mobile výrobce neuvádí.

Tagy Sennheiser Sennheiser XS Lav Mobile Sennheiser XS Lav USB-C Sennheiser Mobile XS Lav USB-C

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY