Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Špičková studiová sluchátka Sennheiser HD 400 Pro

Jedním z nejdůležitějších technických faktorů při nahrávání v domácím i profesionálním studiu je kvalitní monitoring zprostředkovaný odpovídajícími kabinety či sluchátky. Druhý zmíněný způsob poslechu by mohla vyřešit nová referenční sluchátka HD 400 Pro firmy Sennheiser, jejichž parametry, mechanické provedení a neutrální reprodukce slibují, že váš mix a výsledný mastering bude znít tak, jak ho uslyší posluchači.

Dynamický circumaurální model s otevřenou konstrukcí, hmotností pouhých 240 g a měkkými, dobře odvětrávanými velurovými náušníky poskytne přirozený a přesný přednes pro doladění výsledného zvuku, na čemž se velkou měrou podílejí speciálně uložené měniče s impedancí 120 ohmů. Sluchátka lze kromě studiové práce samozřejmě s úspěchem použít také pro klasický poslech audia, filmů apod.

Drivery jsou v mušlích umístěny v mírném úhlu k uším uživatele, což podle slov výrobce přesně napodobuje pocit, jako když sedíte v místě mezi monitory. Samotné měniče jsou vyrobeny z polymerové směsi a pohání je silné magnety, což přináší přehledný transparentní poslech, rychlou reakci a „naprosto čistá, detailně definovaná nízká pásma“.

HD 400 Pro disponují úctyhodnou frekvenční odezvou v rozpětí 6 Hz až 38 kHz, maximální hladina SPL dosahuje limitu 110 dB (1 kHz / 1 V RMS) a harmonické zkreslení THD se pohybuje pod úrovní pohých 0.05 % (1 kHz / 90 dB SPL). Pro ještě větší flexibilitu doporučuje Sennheiser DAW plug-in dearVR MIX (není zahrnut v příslušenství), který je schopen změnit sluchátka ve virtuální stereofonní mixážní místnost s pečlivě navrženou akustikou.

Díky jedinečné technologii SHC (Spatial Headphone Compensation) společnosti Dear Reality zůstávají zvukové vlastnosti HD 400 PRO ve virtuálním studiovém prostředí téměř neomezené a poskytují monitorovací řešení, které zajistí, že se audio složka spolehlivě přenese do jakéhokoli zvukového systému, a to bez ohledu na typ produkce nebo hudební žánr.

Součástí balení je spirálový minijackový kabel o délce 3 m, jeho tradiční 1.5 metru dlouhá rovná obdoba opatřená stejnými konektory a nechybí adapter stereo jack (6.3mm) / stereo minijack (3.5mm). Oficiální cena sluchátkového setu Sennheiser HD 400 Pro byla na evropském trhu nastavena těsně pod hranicí 250 eur.

Tagy Sennheiser Sennheiser HD 400 Pro

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY