Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 10.09.2019 - 00:01

Podcastingový set RME Babyface Pro Podcast Bundle

Podcasting je stále na vzestupu, a to, co začalo jako v podstatě amatérská činnost, je nyní pevnou součástí profesionálního průmyslu. Německá společnost RME nyní nastupuje do tohoto rozjetého vlaku s novým balíčkem Babyface Pro Podcast Bundle, sestávajícím ze zvukové karty RME Babyface Pro, mikrofonu Audio-Technica BP40 s příslušným kabelem, desktopového stojanu MBS7500, softwaru RME TotalMix FX a licence na edukační kurz Podcast Engineering School.

Srdcem paketu je USB karta RME Babyface Pro s kvalitními převodníky, čtveřicí analogových vstupů, z nichž dva jsou osazeny mikrofoními preampy s phantomovým napájením, dvěma sluchátkovými větvemi, čtyřmi výstupy, konektory MIDI In/Out a dokonce i digitálním rozhraním ADAT, které s pomocí externího konvertoru poskytne dalších osm I/O kanálů.

Audio-Technica BP40 je velkomembránový dynamický mikrofon s hyper-kardioidní směrovou charakteristikou, frekvenční odezvou 50 Hz až 16 kHz, možností ořezání pásem pod hranicí 100 Hz (HPF), kapslí optimalizovanou i pro náběr z větší vzdálenosti, masivním kovovým tělem a interním windscreenem.

Aplikace RME TotalMix FX nabízí softwarově řízený DSP mixer s nulovou latencí doplněný efektovou jednotkou s ekvalizací, reverby a delayi, možností sluchátkového mixu, dálkového ovládání prostřednictvím aplikace TotalMix FX Remote (iPad) apod. Edukační kurz Podcast Engineering School naučí, jak pracovat s popisovanou zvukovou kartou, součástí výuky je také postprodukce, různá nastavení atd.

Cena za set RME Babyface Pro Podcast Bundle se pohybuje okolo 1 300 dolarů, což rozhodně není zanedbatelná částka, nicméně vzhledem k cenovkám jednotlivých komponent, softwaru a online kurzu, by měl podle výrobce vlastník tohoto paketu ušetřit cca 1 500 dolarů.

Tagy RME RME Babyface Pro Podcast Bundle
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY