Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 17.06.2017 - 00:01

Pětice klipových ladiček Korg série AW-LT100

Japonský Korg oznámil výrobu pěti nových modelů klipových tunerů řady AW-LT100 osazených inovovaným čipem a obvody s nízkou energetickou náročností prodlužující životnost baterie na úctyhodných 100 hodin provozu. V nabídce se objeví kytarová a basová verze AW-LT100G a B a orchestrálně orientovaná série AW-LT100M, T a V.

Všechny varianty této edice mají identický barevný displej s vysokým jasem a širokým pozorovacím úhlem, zasazený do základny s trojúhelníkovým profilem, napájení obstarává jedna tužková AAA baterie, takže těsně před koncertem odpadá mnohdy složitější shánění knoflíkových článků a shodná je také ladicí odchylka pohybující se v základním režimu na hodnotě +- 1 centu.

Verze AW-LT100G využívající chromatický mod převzatý z tunerů Sledgehammer Pro a Custom 100 je navržena speciálně pro kytaru a nabízí rychlejší odezvu včetně lepší stability ladění. Basová varianta AW-LT100B je vybavena obvodem schopným přesně detekovat problematičtější frekvenční pásma pod hranicí 100 Hz, což uvítají hlavně majitelé pěti a šestistrunných baskytar.

Oba tunery disponují trojicí ladicích modů Regular, Half-strobe a Strobe, přičemž poslední z nich dosahuje detailní přesnosti ladění s odchylkou pouhých 0.1 centu. Frekvenční rozsah verze G se pohybuje v rozmezí B1 (61.74Hz) až E6 (1319 Hz) a rozpětí basového modelu činí E0 (20.60 Hz) až C5 (523.3 Hz).

Série AW-LT100M, T a V je podle konkrétní varianty určena pro různé orchestrální nástroje (flexibilní model M), trumpetu a trombón (T) nebo housle a violu (typ V). Chromatické tunery mají shodný rozsah A0 (27.50 Hz) až C8 (4186 Hz) a možnost kalibrace referenčního tónu A4 po 1 Hz krocích v rozmezí 410 až 480 Hz. Modely M a T nabízí navíc ladicí režimy Slow a Fast. Každá verze je vybavena rozdílně konstruovaným klipem pro optimální a bezproblémové uchycení k nástroji. Novinky by se měly na trhu objevit v průběhu července za ceny pohybující se od cca 20 do 25 dolarů podle typu.

Tagy ladička korg Korg AW-LT100

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY