Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 02.09.2018 - 00:01

Klipový tuner Korg Pitchclip 2 a piezo mikrofon CM-300

Oblíbená klipová ladička Korg Pitchclip PC-1 dostává nového nástupce nesoucího prozaické označení Pitchclip 2, který se může pochlubit řadou mechanických i softwarových vylepšení a stejně jako předchozí model je díky frekvenčnímu rozsahu využitelný pro kytary, basy, ukulele a další nástroje. Kromě tuneru představil Korg také inovovaný klipový piezo mikrofon CM-300 pro připojení ke standardním ladičkám.

Hlavní změnu u "dvojkové" verze představuje modifikovaný okruh s přesnější a rychlejší detekcí signálu v nízkých pásmech, úpravou energetického režimu, která prodlužuje životnost knoflíkové lithiové 3V baterie CR2032 až na 24 hodin nepřetržitého provozu a inovací prošel i displej s vyšším kontrastem a samozřejmě i reverzním zobrazováním.

U ladičky s rozměry 52 x 24 x 34 mm a hmotností 17 g byla upravena pružinová spona s pevnějším uchopením, frekvenční rozsah se pohybuje v rozmezí AO (27.5Hz) – C8 (4.186kHz) a ladicí odchylka činí +/- 1 cent. Klipový tuner Korg Pitchclip 2 je už k dostání i na českém trhu, kde se jeho cena pohybuje okolo 390 Kč.

Klipový mikrofon Korg CM-300 je další evolucí kontaktních piezo systémů řady CM, určených pro ladění akustických nástrojů (dechy, housle, ukulele atd.). Kontaktní mikrofon stačí upevnit na nástroj a kabelem s jackovým konektorem propojit s jakýmkoliv elektronickým tunerem s odpovídajícím vstupem. Cena byla nastavena okolo hranice 12 eur a k výběru budou tři barevná provedení (bílé, černé, červené).

Tagy ladička Korg Pitchclip 2 CM-300

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY