Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Boss TU-03: klipová ladička s metronomem

Boss uvede v brzké době na trh další model klipového tuneru řady TU, tentokrát s označením TU-03, jenž je určen k ladění kytar, baskytar, houslí nebo ukulelí a kromě toho lze novinku o rozměrech 66 x 42 x 35 mm a hmotnosti 40 g využít také jako metronom s několika rytmickými patterny.

Ladička s rozsahem A0 (27.5 Hz) až C8 (4 186.0 Hz) a přesností +/-1 centu nabízí pět základních modů (chromatic, guitar, bass, violin, ukulele C), nechybí podladěné režimy flat a double-flat (- 1/-2 půltóny) a samozřejmostí je kalibrace referenčního tónu v rozmezí 430 Hz až 450 Hz.

Po přepnutí do metronomového modu se původní zelená barva displeje změní na oranžovou a vybírat je možno z osmi rytmických patternů s deseti variacemi beatů nastavitelných v tempu 30 až 250 bpm. Kromě zobrazení tempa je metronom vybaven i vestavěným reproduktorem, takže při jeho aktivaci se můžete vizuálně věnovat pouze technice vaší hry a orientaci na hmatníku.

Klipovka je napájena knoflíkovým lithiovým článkem CR2032, odběr samotného tuneru se pohybuje okolo 15 mA, v metronomovém režimu hodnota stoupne na 30 mA a o šetření energie se postará funkce Auto-off s časovým čidlem, které zařízení vypne po cca 5 minutách, kdy detektor nezaznamená na vstupním okruhu žádný signál.

Klipový tuner/metronom Boss TU-03 je osazen otočným kloubem s masivní pružinovou sponou zajišťující bezpečné a stabilní uchycení na všech typech nástrojových hlavic a displej je díky kvalitnímu podsvícení a matnému povrchu viditelný jak v temnějších pódiových podmínkách, tak i za slunečného počasí. Novinka se v evropské distribuci objeví zřejmě na přelomu srpna a září za cenu okolo 20 eur.

Tagy ladička Boss TU3 Boss TU-03

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY