Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.11.2019 - 00:01

Overdrive EHX Nano Operation Overlord

Po flexibilním pedálovém zkreslovači Electro Harmonix Operation Overlord Allied Overdrive, který dostal název podle vojenské operace z 2. sv. války zahrnující vylodění spojenců v Normandii, přichází na trh verze EHX Nano Operation Overlord. Novinka s kompaktnějšími rozměry převzala od svého předchůdce většinu funkcí a je použitelná pro kytaru, basu i klávesy.

Základní režim využívá zkreslovací obvod postavený na JFET tranzistorech a při aktivovaném modu Boost je před tuto jednotku zařazen okruh vycházející z klasického overdrivu. Tato kombinace umožňuje výběr široké škály zvuků počínaje téměř čistým boostem, přes čitelný crunch až po saturovanější distortion.

Kromě tlačítka Boost je efekt osazen třípolohovým páčkovým přepínačem s mody Hi, Norm, Lo, upravujícími citlivost vstupní sekce pro optimální reakci na připojenou kytaru, baskytaru nebo klávesy. Potenciometry Gain a Volume doplňují třípásmové aktivní korekce a ovladač Dry, který slouží k plynulému nastavení poměru efektovaného a originálního signálu.

Nášlapný footswitch s tichým chodem je zapojen v bufferovaném režimu, okruh Boost lze ovládat i externím switchem (zdířka Boost Fsw), průměrný proudový odběr se pohybuje okolo 50 mA, napájení obstarává 9V adapter a na rozdíl od většího stereo modelu je NOO využitelný pouze v mono modu.

Cena všestranného drivu Electro Harmonix Nano Operation Overlord byla v případě amerického trhu nastavena těsně pod hranicí 90 dolarů včetně firemního adapteru EHX 9.6DC PSU 200 mA.

Tagy EHX Electro Harmonix EHX Nano Operation Overlord
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY