Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Novým kytaristou Deep Purple je Simon McBride

Po červencové zprávě, že Steve Morse po více než čtvrtstoletí opouští britskou hardrockovou legendu Deep Purple, aby se mohl věnovat své nemocné manželce, oznámila kapela jméno nového stálého kytaristy – po společně odehraném letním turné se k DP natrvalo připojil Simon McBride, zkušený irský muzikant, s nímž už zpěvák Ian Gillan v minulosti hrál v sestavě Ian Gillan With The Don Airey Band & Orchestra.

„Simonova hra se řadí k těm nejlepším,“ uvedla kapela v prohlášení. „Stevea samozřejmě nelze nahradit, stejně jako Ritchieho (Blackmorea), a Steve byl navíc součástí Deep Purple téměř třicet let. V Simonovi jsme nenašli náhradu, ale mimořádně talentovaného a inspirativního kytaristu.“

„Jsem velmi rád, že jsem byl požádán, abych se ke kapele připojil,“ dodal McBride. „Kdyby mi na začátku pandemie někdo řekl, že budu novým kytaristou Deep Purple, jen bych se mu vysmál, ale je to tady a stalo se.“ DP v novém složení jsou v současné době na poměrně rozsáhlé evropské šňůře, jejíž závěrečný koncert proběhne 6. listopadu v portugalském Lisabonu.
 

Tagy Deep Purple Simon McBride

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY