Přejít k hlavnímu obsahu
Pátá řadová deska zní přesně tak, jak si fanoušci Led Zeppelin a Deep Purple můžou jen přát. | Foto: Wikipedia.org
Pátá řadová deska zní přesně tak, jak si fanoušci Led Zeppelin a Deep Purple můžou jen přát. | Foto: Wikipedia.org
Martin Hošna -

Superskupina Black Country Communion nabízí víc než retro

Hvězdné složení kapely Black Country Communion, tedy Glenn Hughes (zpěv, basa), Joe Bonamassa (kytara), Derek Sherinian (klávesy) a Jason Bonham (bicí), nenechává nikoho na pochybách, že další řadová deska prostě nazvaná V bude dalším krásným retro výletem do rockových a bluesových sedmdesátek.

Že je klasický rock mrtvý? Ale kdeže. Pátá řadová deska all-star bandu zní přesně tak, jak si fanoušci Led Zeppelin a Deep Purple můžou jen přát. Písně oplývají neskutečnou intenzitou a groovem, lákají do světa, kde burácející rockové riffy, funky rytmika i vášnivý charismatický vokál stačí k tomu, aby přinesly kýženou atmosféru bezprecedentního muzikantství a zábavy.

Groovy těžké kytarové riffy zní v otvíráku Enlighten, záhy se do písně zapojí nestárnoucí vokál dvaasedmdesátiletého Glenna a je jasné, že rocková jízda může naplno vypuknout. Chytlavě zní singl Stay Free, který v úvodu jako by vypadl z repertoáru Led Zeppelin, ba i kopíruje klávesovou figuraci po vzoru jejich skladby Trampled Under Foot, ovšem s přitažlivou funkovou příchutí.

Emocionální blues tryská v pomalé Restless, Hughes promlouvá do duše a nechává na svých spoluhráčích, aby melodickými sóly doplňovali rockovou vznešenost zašlých časů. Bouřlivá kytara v Red Sun naopak dokazuje, že Joe Bonamassa není jen bluesovou legendou, ale umí se do strun opřít pěkně přímočaře, stejně tak i v Letting Go s burácejícími Bonhanovými bicími.

Písně jako You're Not Alone a Too Far Gone ukazují kapelu v její nejtvrdší podobě, s těžkými riffy a úderným rytmem. Na druhou stranu, skladby jako Skyway a Love And Faith předvádějí jemnější a introspektivnější stránku kapely, s texty plnými osobních příběhů a hlubokých emocí.

Co na desce oceníte jako muzikanti?

Glenn Hughes opět ukazuje, proč je považován za jednoho z nejlepších rockových zpěváků všech dob. Jeho hlas je stále silný a plný emocí, což dodává každé písni jedinečný náboj. Joe Bonamassa, známý svým virtuózním ovládáním kytary, nepřestává překvapovat sóly, která jsou technicky brilantní a zároveň citově nabitá. Jason Bonham, syn legendárního bubeníka Johna Bonhama z Led Zeppelin, přináší do kapely neuvěřitelnou rytmickou přesnost a sílu. Jeho bubenické výkony jsou energické a precizní, čímž dodávají skladbám potřebnou dynamiku. Derek Sherinian, klávesista s bohatými zkušenostmi, dodává hudbě kapely další rozměr svými atmosférickými zvuky a virtuózními klávesovými party.

Black Country Communion s V ukazují, že rocková hudba má stále co nabídnout a že tato superskupina je schopna vytvořit hudbu, která je jak moderní, tak zároveň ctící své kořeny. Je to album, které si zaslouží pozornost a opakovaný poslech.

Black Country Communion – V

J&R Adventures, 00:50:36

rock

80 %

Tagy Black Country Communion Led Zeppelin Deep Purple joe bonamassa Glenn Hughes Recenze alb

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY