Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Gear Tour: Simon McBride, kytarista Deep Purple (2023)

Poté, co musel Steve Morse z rodinných důvodů přerušit své angažmá u hardrockové ikony Deep Purple, převzal jeho post irský kytarista Simon McBride, jehož pódiový arzenál se rozhodl prozkoumat tým společnosti TC Electronic. McBride je dlouholetým příznivcem značky PRS, takže příliš nepřekvapí, že nástroje tohoto výrobce používá i na koncertech „Párplů“, a v případě zesilovačů či kabinetů zvolil firmu Engl, kterou si před ním oblíbil i Morse.

Kytary

Nástrojem číslo jedna je signovaný PRS 408 ve verzi Singlecut Semi-Hollow s dvojicí rozepínatelných humbuckerů a vibratem Vega Trem. Dalšími modely od PRS jsou verze 35th Anniversary Custom 24 a superstrat Fiore v bílém laku s javorovým hmatníkem a snímačovou konfigurací HSS, původně postavený pro Marka Lettieriho. Kytary jsou osazeny strunami D'Addario EXL110 o síle 10 – 46.

Rack a kabinety

Součástí racku jsou dva zesilovače Engl E651 Artist Edition, z nichž ten hlavní má modifikovaný preamp pro výraznější odezvu ve vyšších středech, zatímco druhá hlava slouží jako další koncový stupeň. Z modelů Artist Edition míří stereofonní signál  do čtyř kabinetů Engl 4x12 osazených reproduktory Celestion Vintage 30. Na pódiu je sice postaveno šest boxů, ale prostřední stack není zapojený – nejedná se tedy o systém wet/dry/wet, ale o standardní stereo režim.

Patrně jako záloha je v racku uložen také zesilovač Engl Invader, najdeme zde i signálový distributor plus napaječ od firmy newmanFXsystems a šuplík obsahující pedálové delaye TC Electronic Flashback a reverb TCE Hall Of Fame. Podle designu rackové skříně se zdá, že ji, stejně jako kabinety Engl, McBride „zdědil“ po Steveu Morseovi.

Pedalboard

Řetězec tvoří ladička D'Addario PW-CT-20, Digitech Drop a Whammy Ricochet, optický kompresor PRS Mary Cries, overdrive PRS Horsemeat, germaniový fuzz Vahlbruch Octavia, oktaver Boss OC-5, modulace JAM Pedals RetroVibe, analogový chorus/vibrato Waterfall od stejného výrobce, booster Source Audio Zio, duální flanger PRS Wind Through The Trees, tradiční MXR Phase 90 „Script“, Boss Space Echo RE-202 a multiefekt TC Electronic Toneprint Plethora X3 pro chorusy, reverby a delaye. Vedle boardu má své místo bezdrátový systém Shure GLXD a ovládání většiny klasických efektů obstarává osmikanálový smyčkovač GigRig QuarterMaster QMX - 8.

Nový pedalboard pro příští turné s Deep Purple

Ve videu kanálu That Pedal Show představil McBride i svůj prozatím nejnovější pedalboard, který se chystá použít na příštích koncertech DP. Velká část efektů z původního boardu zůstala zachována, zmizel kompresor, booster i veškeré drivy (s výjimkou fuzz/oktaveru Vahlbruch), naopak přidán byl duální digitální delay Boss SDE-3000D, flanger Boss BF-3, Boss Slicer SL-2 a z pohledu ovládání je změnou programovatelný looper/kontroler GigRig 3.

Tagy Simon McBride Deep Purple

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY