Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 23.02.2020 - 12:00

Nové modely PRS SE 245 a CE 24 TG

První nástroj PRS řady CE, vyznačující se mimo jiné šroubovaným uchycením krku, vyrobila značka Paul Reed Smith v roce 1988. I po více než třiceti letech zůstávají kytary z této kolekce jednou ze stěžejních sérií značky, do které přibyla elegantní verze CE 24 v laku Tampas Green. Zároveň s tímto nástrojem přichází na český trh také finančně přívětivější novinka v podobě modelu PRS SE 245 z produkce moderně vybavené továrny v indonéské Surabayae, kterou společnost PRS otevřela v loňském roce.

PRS CE 24 disponuje tradičně tvarovaným mahagonovým korpusem s topem tvořeným dvěma deskami plamínkového javoru. Z javorového dřeva je vyroben i krk se subtilnějším profilem Pattern Thin, kombinovaný s palisandrovým hmatníkem o radiusu 10 palců osazeným 24 jumbo pražci, „ptačími“ intarziemi poloh a ořechem širokým 42.8 mm.

Přenos signálu zajišťuje dvojice humbuckerů PRS 85/15 ovládaných třípolohovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou s integrovaným push/pull přepínačem pro rozepínání cívek. Niklovaný hardware sestává z osvědčeného typu vibrata s šesti kotvícími vruty a odlehčených uzamykatelných strojků PRS LML. Cena byla na českém trhu nastavena pod hranicí 63800 Kč včetně polstrovaného měkkého pouzdra.

PRS SE 245 nezapře inspiraci Gibsonem Les Paul, což kromě linií korpusu potvrzuje i mahagonová základna těla s horní javorovou deskou potaženou dýhou ze dvou plátů výrazně prokresleného plamínkového javoru s hustými léty. Lepený mahagonový krk nabízí masivnější profil Wide Fat, na palisandrovém hmatníku najdeme 22 jumbo pražců a ořech ze syntetické kosti.

Struny kotví v jednoduché, ale plně nastavitelné kobylce typu wraparound s mosaznými kameny, do hlavice jsou usazeny celokovové firemní mechaniky a hardware má niklovaný povrch. Elektroniku tvoří dva humbuckery PRS 245 „S“ schopné pokrýt široké spektrum zvuku od decentních čistých partů s precizním atakem až po agresivní high-gain. Ovládání s třípolohovým páčkovým přepínačem, samostatnými hlasitostmi a tónovými clonami ctí koncepci Les Paulu. Cena modelů v transparentních odstínech Charcoal Burst nebo Vintage Sunburst byla nastavena na cca 20700 Kč.

Tagy Paul Reed Smith PRS SE 245 PRS CE 24 TG
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY