Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

PRS Orianthi Private Stock a modely S2 / SE 24-08

Společně s finančně přístupnějším modelem John Mayer Silver Sky SE představila značka Paul Reed Smith také druhou signaturu s označením PRS Orianthi Private Stock, která oproti prvně jmenovanému nástroji stojí na opačné straně cenového spektra. Marylandská společnost navíc modifikovala kytary S2 Custom a SE Standard, jež jsou nyní dostupné i ve verzích PRS S2 Custom 24-08 a SE Standard 24-08, osazených malými páčkovými přepínači rozšiřujícími snímačové konfigurace.

PRS Orianthi Private Stock nabízí mahagonovou konstrukci s luxusním javorovým topem v odstínu Blooming Lotus Glow, krk je opatřen subtilnějším profilem Pattern Thin a na palisandrovém hmatníku o radiusu 10 palců, nesoucím 24 jumbo pražců, najdeme precizně zpracované intarzie Lotus Vine.

Struny kotví ve firemním vibratu PRS Patented Gen III a končí v uzamykatelných ladicích strojcích PRS Phase III LT. Nástroj s menzurou 25 palců využívá dvojici humbuckerů 58/15 ovládaných společnou hlasitostí, tónovou clonou a pětipolohovým nožovým switchem. Hardware má niklovaný povrch, hlavici zdobí obrazec orla a logo Orianthi. Cena této limitované série byla nastavena na 11700 dolarů.

Přepínače typu 24-08 použila firma PRS poprvé před jedenácti lety u elitní kolekce Private Stock, a později je také instalovala na vybrané nástroje ze sérií Core nebo SE Custom 24. Letos přišly na řadu modely PRS S2 Custom 24-08 a SE Standard 24-08, jejichž specifikace se kromě zmíněné modifikace elektroniky neliší od předchozích variant s pětipolohovým přepínačem.

Systém 24-08 je postavený na dvojici páčkových spínačů navázaných na tradiční třípolohový přepínač (HB, HB+HB, HB). Mini switche rozepínají cívky obou humbuckerů, takže hráč má k dispozici celkem osm zvukových kombinací. „Není tak snadné získat osm muzikálních a použitelných nastavení snímačů v jedné kytaře. Možnost přejít od plnohodnotných humbuckerů k brilantní čistotě single coilů, a mít všechny zvuky mezi nimi, přináší těmto nástrojům mnoho zvukových možností,“ říká o nových modelech šéfdesignér a zakladatel společnosti Paul Reed Smith.

PRS SE Standard 24-08 v barvách Black Amber, Bonni Pink Cherry Burst, Elephant Gray, Eriza Verde, Fire Red Burst  nebo Lake Blue je dostupný za cca 730 dolarů, americké provedení PRS S2 Custom 24-0  v identických transparentních lacích lze pořídit za cenu okolo 1930 dolarů. Obě verze jsou dodávány s kvalitním gig bagem.

Tagy Paul Reed Smith PRS Orianthi Private Stock PRS S2 Custom 24-08 PRS SE Standard 24-08

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY