Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Efektová sbírka šéfa značky PRS

Paul Reed Smith, zakladatel, majitel a šéfkonstruktér stejnojmenné společnosti, používá při různých jamech a koncertech většinou jen kytaru zapojenou přímo do zesilovače. Ovšem v rámci nahrávání ve svém soukromém studiu často sáhne po některém z efektů z jeho rozsáhlé sbírky, kterou se rozhodl prezentovat na firemním YouTube kanálu. Základ kolekce tvoří celkem 31 pedálů a jeden starší analogový rack.

Příznivci krabiček si mohou na přiloženém záznamu poslechnout např. chorus/vibrato Waterfall od Jam Pedals, japonský flanger Electra 605F, Earth Sound Research Graphic Fuzz, modifikovaný MXR Blue Box, delaye Jam Llama či Ibanez AD-80, Port City Amps Salem Boost, dvojici wahů Vox, „sedmdesátkový“ fuzz Roland AF-60 Bee Gee, overdrive Smoky Signal Tubeless se zvukem aparátů Matchless, distortion Crowther Audio Hot Cake, klasický Mutron Phasor, modulaci Sobbat Glow-Vibe GV-1 (R. Kotzen, S. Vai, E. Johnson atd.) a v závěru také letitý analogový rack MXR M-126 Flanger/Doubler osazený obvody BBD.

Tagy Paul Reed Smith

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY