Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.02.2020 - 12:00

Nové akustiky Taylor z kolekcí Builder’s Edition a Grand Pacific

Značka Taylor posiluje nabídku akustických kytar řady Grand Pacific o model 327e a rozšíření se dočkala také série Builder’s Edition, navržená designerem Andym Powersem, do které přibyly nástroje Builder’s Edition 816ce, Builder’s Edition 324ce, Builder’s Edition 912ce a dvanáctistrunný Builder’s Edition 652ce. Novinky jsou vyrobeny z prémiových materiálů, využívají patentované žebrování V-Class a kvalitní snímací systém ES2.

Taylor Builder’s Edition 816ce je postaven na upraveném konceptu Grand Symphony poskytujícím vzdušnější a komplexnější zvukový charakter. Masivnější projekci zajišťuje netradičně řešený výřez „soundport cutaway“ s druhým ozvučnicovým otvorem a ke stavbě těla byl použit indický palisandr v kombinaci se smrkovou horní deskou. Přenos zvuku obstarává elektronika Expression System 2, cena se pohybuje pod hranicí 4000 dolarů včetně pevného pouzdra Western Floral.

Taylor Builder’s Edition 324ce představuje první „environmentální“ model Tayloru, jehož zadní deska a luby korpusu jsou vyrobeny ze dřeva Urban Ash, pocházejícího ze stromů, které vyžadovaly odstranění z městských oblastí Kalifornie. Urban Ash, zvukově blízký honduraskému mahagonu, je doplněn topem z indického mahagonu a hráčský komfort navyšují pečlivě zaoblené hrany a výřez cutaway. Oficiální cena byla nastavena pod hranicí 3000 dolarů.

Taylor Builder’s Edition 912ce s kompaktním tělem Grand Concert, vyrobeným z indického mahagonu a výběrového smrku, disponuje kratší menzurou 24 7/8 palců, ebenový hmatník nese 20 pražců, použity byly stylové ladicí strojky Gotoh, pro intarzie byla vybrána pravá perleť s abalonem a nechybí snímací systém ES2. Novinka dorazí na trh s cenovkou cca 5300 dolarů.

Dvanáctistrunný Taylor Builder’s Edition 652ce je konstrukčně příbuznou verzí předchozího nástroje, ale na rozdíl od BE 912ce nabídne tělo z fládrovaného javoru Big Leaf, ozvučnici z tepelně upraveného smrku Sitka, javorový krk a seříznutou hranu korpusu pro pohodlnější usazení pravé ruky. Cena se má pohybovat okolo 4200 dolarů.

Taylor 327e z řady Grand Pacific má korpus ve tvaru Dreadnought, jehož základ tvoří tasmánský blackwood doplněný ozvučnou deskou z mahagonu. Hmatník z afrického ebenu o radiusu 15 palců je osazen 20 pražci a grafitovým ořechem širokým 1.75 palce. Nástroj vybavený systémem ES2 je seřízen na struny Elixir PB Medium a do ceny cca 2200 dolarů je zahrnuto pevné pouzdro.

Tagy taylor Taylor Builder´s Edition Taylor Grand Pacific

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY