Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Modelingový preamp/multiefekt NUX MG-400

Po mimořádném úspěchu podlahových digitálních preamp/multiefektů MG-30 a MG-300 přichází asijský NUX s evolucí druhého jmenovaného modelu, nesoucí označení MG-400. Vylepšená verze sdílí s „třístovkou“ základní architekturu podpořenou firemním modelingem založeným na technologiích White Box AM a TS/AC-HD, k nimž přidává větší porci IR impulsů, emulace basových zesilovačů či boxů, rozšířené ovládání a v neposlední řadě také rozměrnější displej.

Základem celého systému jsou dva výkonné DSP čipy umožňující výběr ze spousty efektů, 25 emulací kytarových aparátů a stejného počtu kabinetů, virtuálního zesilovače pro akustickou kytaru, kterou lze simulovat pomocí trojice nástrojových IR impulsů, a nechybí ani emulace basového aparátu, k němuž je možno přiřadit některý z osmi kabinetových samplů (Aguilar, Ampeg, Trace Elliot, Markbass atd.).

Kromě továrních IR vzorků lze použít také dvanáct slotů pro impulsy třetích stran a nechybí čtyři typy mikrofonů se třemi pozicemi. Efekty a zesilovače jsou v signálovém řetězci rozděleny do deseti nezávislých bloků, jejichž pořadí je flexibilní a zobrazuje se samozřejmě na LCD displeji s úhlopříčkou 2.8 palců. Pedál s pryžovou nášlapnou plochou je přiřaditelný jako klasický wah, volume nebo exp. pedál měnící zvolené parametry v reálném čase.

Najdeme zde i sekci Jam obsahující looper (60 s mono / 30 s stereo) se synchronizací a bicí automat s nejrůznějšími styly a patterny. Nahrávání smyček může probíhat v modech Normal nebo Auto, půvpodní dva footswitche z verze MG-300 se u varianty MG-400 rozrostly na dvojnásobek, přičemž prostřednictvím switchů Ctrl 1 / 2 je aktivována funkce Scenes (3 scény na preset) umožňující libovolně zapojovat či vypínat signálové bloky v daném presetu, což výrazně zjednodušuje ovládání nejen při pódiovém hraní.

Vestavěná zvuková karta zvládá i loopback a reamping; pohodlnou editaci, import / export dat, apod. zajišťuje firemní aplikace QuickTone a konektivitu tvoří vstupní jack, dva audio výstupy (mono / stereo), port USB-C, minijackový Aux In a sluchátkový konektor.

NUX MG-400 o rozměrech 289 x 160 x 71 mm a hmotnosti 920 g má proudový odběr cca 280 mA a je napájen DC adapterem 9-12 V, který je součástí balení. Oficiální evropská cenovka pohybující se okolo 220 eur posouvá tento model mezi kytarové či basové multiefekty s nejvýhodnějším poměrem cena/výkon.

Tagy NUX EFX NUX MG-400

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY