Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Preamp/multiefekt Nux Trident

Společnost Nux posílila nabídku svých kytarových preamp/multiefektů novým modelem Trident (NME-5), který přebírá design i intuitivní ovládání oblíbené verze Cerberus a k tomu přidává digitální modeling zesilovačů a efektů známý z procesorů řady MG, tvořených v současné době modely MG-300, MG-400 a MG-30. Jak už bylo naznačeno, novinka míří především na hráče, kteří místo mnohdy zdlouhavého hledání v menu systému dávají přednost klasickým potenciometrům a přepínačům.

Srdcem systému je dvojice DSP čipů (jeden pro efekty, druhý pro aparáty) a modelingová technologie TSAC-4K přinášející celkem 27 typů virtuálních zesilovačů, k nimž je možno vybrat některý ze stejného počtu kabinetových IR impulsů s rozlišením 1024 bodů. Instalováno je také 32 slotů pro vlastní IR vzorky a přidruženy jsou i overdrive a distortiony.

Vzhledem k plně programovatelné architektuře najdeme na hlavním panelu kromě 16 potenciometrů, pěti páčkových switchů a čtveřice tlačítek také displej a dva enkodery s funkcemi Param a Select, zajišťujícími zároveň i nastavení pořadí vybraných efektů v řetězci (až 10 bloků), návrat do hlavního modu, ukládání zvolených presetů (96 míst – 32x A/B/C) atd.

V dané kategorii příjemně překvapí celkem desítka integrovaných footswitchů, sloužících k aktivaci presetů, pohybu mezi bankami, přepínání efektových sekcí, ovládání looperu s kapacitou 60 sekund nebo aktivaci ladičky či boostu. Uživatel má přímý přístup k potenciometrům gainu, hlasitosti a čtyřpásmových korekcí virtuálního zesilovače, k nimž jsou přidružena tlačítka noise gatu, ekvalizeru a výběru typu aparátu plus emulace kabinetu pomocí čtyř mikrofonů..

Sekce Mod/FX s ovladači Rate, Sense, Depth, 2x Level obsahuje v základu chorus, tremolo, phaser, kompresor, filtraci a pitch shifter, ale k dispozici jsou i další modulace. Jednotka sdružující delay a reverb (2x Level, Time, Repeat, Decay) umožňuje u delaye volbu režimů BBD, Tape, Digital, v případě reverbu mody Spring, Plate, Hall a také nastavení sériového pořadí či paralelního propojení obou dozvuků. Pro hlubší editaci je připraven firemní software Trident Editor a využít lze i zvukovou USB-C kartu.

Konektivita sestává z nástrojového vstupu, dvojice jackových výstupů, zdíčky pro expression pedál, sendu / returnu ef. smyčky, dvou linkových DI XLR výstupů s odpojitelným uzemněním, sluchátkového konektoru, portu USB-C a trojice minijacků Aux In a MIDI In/Out. Na zadní straně bytelného hliníkového šasi je umístěn i malý potenciometr celkové hlasitosti.

Oficiální cena podlahového preamp/multiefektu Nux Trident (NME-5) se na evropském trhu pohybuje okolo hranice 480 eur včetně napájecího DC zdroje 9V ACD-006A, USB kabelu, dvou kabelových adapterů mini TRS / MIDI DIN a pěti plastových krytek footswitchů. Samplovací frekvence: 32bit/48kHz, dynamická odezva: 109 dB, latence: cca 1 ms, proudový odběr: 330 mA, rozměry: 312 x 164 x 65 mm, hmotnost: 1.65 kg.

Tagy NUX EFX Nux Trident

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY