Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Mobilní mikrofonní preamp/karta IKM iRig Pre 2

Společnost IK Multimedia slaví úspěchy s kompaktními zvukovými kartami série iRig, k nimž se kromě nástrojových nebo streamovacích provedení řadí také mikrofonní varianty iRig Pre/Pre HD, které nyní dostaly další přírůstek v podobě verze iRig Pre 2. Model, kombinující mikrofonní předzesilovač a rozhraní, je primárně určen pro kamery, DSLR fotoaparáty či mobilní zařízení založená na platformách iOS nebo Android.

Spodní strana plastového šasi je vyhrazena mikrofonnímu XLR konektoru, na levém boku najdeme kolečkový ovladač gainu s rozsahem 48 dB a hlavní spínač aktivující také phantomové napájení 48V/6mA, využitelné v případě propojení s kondenzátorovým mikrofonem. Protilehlá strana nese přepínač a potenciometr hlasitosti sluchátkového monitoringového výstupu, jehož minijacková zdířka je společně se stabilně instalovaným TRRS kabelem pro hostitelské zařízení vsazena do horní plochy těla.

Stejně jako u většiny ostatních iRigů nechybí dvojice podlouhlých informačních diod a dosaženou hodnotu vstupního gainu znázorňuje i navázaná aplikace, takže uživatel má poměrně dobrý přehled o nastavené hladině citlivosti a může se včas vyhnout nechtěnému clippingu, degradujícímu kvalitu záznamu.

Napájení je řešeno prostřednictvím dvojice tužkových AA baterií uložených v šachtě s jednoduše odnímatelnou krytkou. Výdrž alkalických článků dosahuje až 20 hodin nepřetržitého provozu, při zapnutí phantomového napájení se doba zkrátí na přibližně 7 hodin. Frekvenční rozsah je dán mantinely 20Hz – 20 kHz a zkreslení činí -90 dBA / 0,003%.

Oficiální evropská cena modelu IKM iRig Pre 2 o rozměrech 40 x 110 x 34 mm a hmotnosti cca 75 g, který by vedle muzikantů mohl zaujmout také žurnalisty, podcastery a příbuzné profese, se pohybuje okolo 50 eur. Součástí balení jsou baterie, úchyt ve formě suchého zipu a přístup k aplikacím pro platformy iOS (iRig Recorder LE, VocaLive CS iPhone/iPad) i Android (iRig Recorder 3).

Tagy IK Multimedia IKM iRig Pre 2

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY