Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

IKM TONEX Joe Satriani Amp Vault Signature Collection

Joe Satriani je kromě nových aparátů 3rd Power Dragon spojen především se signovanými hlavami Marshall JVM410HJS, ale ve své sbírce má celou řadu modelů z produkce různých značek, a zdaleka se nejedná pouze o high-gainové zesilovače. Velkou část jeho arzenálu nyní začala ve virtuální formě nabízet firma IK Multimedia, která uvedla na trh softwarový balíček Joe Satriani Amp Vault Signature Collection, jenž je za cenu necelých 100 eur k dispozici pro jakýkoliv systém TONEX včetně stejnojmenného pedálu nebo nedávno představené kompaktní verze TONEX One.

Kolekce obsahuje 59 presetů 27 zesilovačů ze Satchovy sbírky, pořízených pomocí pokročilé technologie AI Machine Modeling ve studiu Red Rocker zpěváka a kytaristy Sammyho Hagara. Vedle zmíněného Marshallu JVM410HJS, který je zde rovnou ve čtyřech variantách (Standard, C83 Mod, KT88 a 6L6), jsou do paketu zařazeny vintage Marshally Super Lead z roku 1971 a Plexi či Super Lead z roku 69, varianty 6100 30th Anniversary nebo devět klasických zesilovačů Fender, společně s původním Tweed Deluxe z roku 53, jenž můžete slyšet téměř na každém Satrianiho albu od 90. let

Nechybí ručně stavěné kousky Fender '64 Custom Princeton Reverb, '64 Custom Deluxe Reverb, '68 Custom Deluxe Reverb a kombo '57 Deluxe s reproduktorem Celestion Alnico Cream ani čtveřice reedic z konce 60. let – Fender '68 Custom Pro Reverb, '68 Custom Princeton Reverb, '65 Princeton Reverb a '68 Custom Vibro Champ Reverb plus modely Custom Hiwatt 100, Roland Jazz Chorus JC-120 a malá komba Vox VBM-1 a Peavey Mini Colossal.

Nejen pro zkreslené rejstříky je připravena hlava Soldano SLO-30, kombo Friedman Small Box, Peavey 5150, několik novějších verzí EVH 5150III a také raritní zesilovač Wells, jeden z pouhých pěti vyrobených exemplářů, kombinující obvody ve stylu Vox, Fender a Marshall. Podklady Satriani ve studiu natáčel na kytary Ibanez, kopii Stratocasteru, superstrat EVH atd.

Každý zesilovač byl vyladěn přesně podle Joeova nastavení, kabinet byl snímán mikrofony Shure 57, Sennheiser 421, Shure KSM313 a odtud mířil signál do klasické konzole API 1601, vycházející z vyhledávané vintage řady API 1604. Pult je vybaven moduly EQ 550a, poskytujícími výjimečnou kvalitu zvuku a konzistenci s každým zesilovačem a mikrofonem.

Fanoušci si tak mohou vychutnat různé kytarové zvuky, použité např. na kultovních albech jako Surfing with the Alien či The Elephants of Mars, a také na sólových koncertech, šňůrách G3 nebo vystoupeních s kapelou Chickenfoot. Několik audio ukázek z kolekce mapující celoživotní tvorbu a hudební projev kytarové legendy je umístěno na webu společnosti IK Multimedia.

Tagy IK Multimedia Joe Satriani IKM TONEX Joe Satriani Amp Vault Signature Collection

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY