Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 19.12.2016 - 00:01

Mikrokombo IKM iRig Nano Amp

Softwarová společnost IK Multimedia připravila kytaristům pod stromeček novinku v podobě flexibilního minikomba iRig Nano Amp, které umožňuje jak klasické zapojení tak i propojení se zařízeními fungujícími na platformě iOS nebo přiřazení většího externího kabinetu pro dosažení mohutnějšího zvuku.

V malém plastovém šasi o rozměrech 159 x 89 x 45 mm je ukryt preamp s koncovým A/B zesilovačem o výkonu 3 W v kombinaci s 3-palcovým reproduktorem s neodymiovým magnetem. Na horní straně je umístěn spínač Normal/Bright posilující projekci vyšších středů a přepínač Amp/Device. První mod je určen pro přímé propojení nástroje s preampem a režim Device odpojuje předzesilovač a signál z předřazeného iPhonu či iPadu s instalovaným hudebním softwarem míří rovnou do koncové jednotky, takže vstupní obvod nijak neovlivňuje dynamiku a barvu výsledného zvuku.

Pravý bok je vyhrazen ovladači gainu, celkové hlasitosti a minijackovému vstupu Device a na levé straně najdeme kytarový vstup, sluchátkový konektor sloužící také jako nahrávací výstup a jackovou zdířku externího boxu při jehož zapojení se deaktivuje integrované repro. Pro lepší poslech je zadní strana osazena výklopným stojanem.

Mikrokombo IK Multimedia iRig Nano Amp disponuje analogovým rozhraním umožňujícím kompatibilitu s iPhony řady 3GS a výše, iPody třetí až šesté generace a všemi modely iPadu. Aparátek je napájen trojicí tužkových AA baterií, jež jsou společně s TRRS kabelem součástí balení. Cena pro evropský trh byla nastavena na cca 60 Euro a v obchodech by se kombo mělo ukázat těsně před Vánoci.

Tagy IK Multimedia iRig Nano Amp
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY