Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 28.01.2018 - 08:00

Mad Professor Little Tweedy Drive

Po modelu Big Tweede Drive evokujícího zvuk starých komb Fender Twin uvádí finská firma Mad Professor na trh novou verzi zkreslovacího pedálu s označením Little Tweedy Drive, jenž tentokrát přináší sound a typickou kompresi vintage aparátů Fender Tweed Deluxe z konce padesátých let.

Pečlivě navržený plně analogový obvod osazený výběrovými součástkami nabízí kultivovaný, detailně artikulující tón s masivními a průraznými středy a příjemně zakulacenými výškami včetně citlivé dynamické reakce na sílu úhozu pravé ruky.

Efekt si rozumí s čistým i zkresleným kanálem zesilovače, dobře reaguje na práci s kytarovým potenciometrem hlasitosti, bezproblémově funguje s dalšími krabičkami v signálovém řetězci a vstupní okruh je optimalizován pro použití předřazeného drivu nebo boosteru k dosažení high-gain soundu.

Na hlavním panelu najdeme klasické ovladače Volume, Drive a dvoupásmové korekce, nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass, napájení obstarává 9V baterie nebo adapter s rozsahem 7.5 až 18 V, jehož zdířka (2.1mm) je umístěna na pravém boku šasi a okruh s proudovým odběrem cca 15 mA je chráněn proti případnému přepólování.

Mad Professor Little Tweedy Drive představuje skvěle navržené a zpracované zkreslení s dospělým zvukem, jehož kvality ocení nejen příznivci vintage aparátů Fender. Novinka by měla na evropský trh dorazit pravděpodobně v dubnu za cenu cca 255 eur.

Tagy Mad Professor Mad Professor Little Tweedy Drive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY