Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tři nové akustiky Taylor ze série 400

Před několika dny měla premiéru trojice nových elektroakustik firmy Taylor z letošní inovované série 400, zahrnující modely 412ce a 414ce, které prošly redesignem, a do kolekce přibyla také verze ve stylu Grand Pacific s označením 417e. Všechny nástroje nabízejí zadní desku a luby těla z masivního indického palisandru v kombinaci s horní ozvučnicí ze  smrku Sitka, což této produktové řadě dodává hřejivé pevné basy, jasné výšky a muzikálně znějící středy. Daná kombinace je podle slov výrobce ideální pro širší aranže, v nichž zvuk kytary dobře zapadne do kapelového soundu.

Vnitřní patentované výztuhy typu V-Class poskytují odezvu s vyšší hlasitostí, delším sustainem a bohatými harmonickými složkami, mahagonový krk doplňuje hmatník z afrického ebenu Crelicam osazený dvacítkou středně silných pražců a pozičními značkami „Finial“. Ladění zajišťují firemní celokovové niklované mechaniky a ozvučení je řešeno prostřednictvím elektroniky Expression System 2 s trojicí individuálně kalibrovaných senzorů a ovladači hlasitosti plus dvoupásmových korekcí vsazených do horního lubu.

Taylor 412ce je nejmenším zástupcem edice 400 s tělem Grand Concert, výřezem Venetian Cutaway a kratší pohodlnou menzurou o délce 24 7/8 palců. Verze 414ce sdílí s variantou 412ce vykrojení spodního lubu, ale nabízí rozdílný zvukový charakter, a to díky objemnějšímu korpusu Grand Auditorium. Provedení 417e, které stejně jako model 414ce dostalo menzuru dlouhou 25.5 palců, přináší poprvé do řady 400 nástroj s tělem ve tvaru dreadnought ve specifikaci Grand Pacific s kulatějšími konturami bez úpravy cutaway.

„Série 400 vždy představovala kombinaci nadstandardně kvalitního zvuku a řemeslného zpracování, aniž by byla pro hudebníky přehnaně drahá, ale přesto bylo na čase věnovat těmto kytarám více pozornosti. Nový formát povyšuje vizuální charakter edice 400, aby lépe odpovídal jejímu zvuku hodnému pódia,“ uvedl v tiskové zprávě hlavní kytarový designér, prezident a generální ředitel společnosti Taylor Andy Powers.

Nástroje z kolekce Taylor 400 Series 2023 jsou dodávány v decentním transparentním lesklém provedení Tobacco Sunburst, na výběr jsou pravo i levoruké verze, součástí je také luxusní pevné pouzdro a nástroje jsou nově potaženy kvalitními strunami D'Addario XS Phosphor Bronze. Oficiální ceny startují shodně na částce ležící těsně pod hranicí 3000 dolarů.

Tagy taylor Taylor 412ce Taylor 414ce Taylor 417e

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY