Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

LTD AA-600: metalový Telecaster Alana Ashbyho

Velmi agilní firma LTD, patřící pod křídla společnosti ESP, si především mezi kytaristy a basisty tvrdších žánrů získala oblibu díky skvěle zpracovaným nástrojům za přijatelnou cenu. Jednou z lahůdek letošní nabídky je šestistrunný model LTD AA-600 postavený podle požadavků Alana Ashbyho, kytaristy kalifornské metalcoreové party Of Mice & Men.

Základem nástroje je průchozí krk složený ze tří kusů javoru, ke kterému jsou přilepena mahagonová křídla korpusu. Spoj krku s rychlým U profilem a těla ve tvaru Telecasteru je tak velmi plynulý a palci levé ruky téměř nic nebrání k posunu do nejvyšších poloh.

Ebenový hmatník o radiusu 350 mm je osazen 24 silnými XJ pražci a oktávová poloha je zdobena intarzií v podobě destičky s nápisem AA-600, klasické polohové značky na hmatníku nenajdeme, což kytaře v černém laku dodává jednoduchý a elegantní vzhled. Menzura je gibsonovská, tedy 24.75 palce a šířka nultého pražce činí 42 mm.

Struny s ukotvením na zadní straně korpusu míří přes pevnou kobylku Tonepros Locking TOM k zamykatelným ladicím strojkům LTD LT, jež jsou umístěny u spodní hrany reverzní hlavice. Kytara je vybavena jedním snímačem a to aktivním kobylkovým humbuckerem EMG81 doplněným pouze potenciometrem hlasitosti, což je pro řadu kytaristů, používajících především zkreslený beglajtový zvuk, vítaná a maximálně praktická kombinace.

Pokud se pohybujete ve stylech, kde z pohledu kytary hrají prim nadupané high-gainové riffy, palm muting a sóla s ostřejším zvukovým rejstříkem, tak Ashbyho signaturu rozhodně zařaďte mezi kandidáty k případnému vyzkoušení. Novinku v matném laku Black Satin s černě chromovaným hardwarem pořídíte na českém trhu okolo hranice 30 500 Kč.

Tagy LTD LTD AA-600 Telecaster

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY