Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Nadílka signovaných kytar LTD pro rok 2018

Značka LTD, divize koncernu ESP, si především mezi rockovými muzikanty získala značné renomé díky kvalitně zpracovaným nástrojům za dostupnou cenu a může se pochlubit řadou známých hráčů, kterým postavila speciální modely kytar a baskytar. Oblíbeným signovaným edicím vyčleňuje LTD ve svém portfoliu poměrně široký prostor, o čemž svědčí i bohatá nadílka nových podpisových variant pro letošní rok.

Mezi novinky série 2018 bude patřit LTD GL-KAMI4 vycházející z modelů ESP Custom Shop metalové ikony George Lynche, se kterou sdílí tvar superstratu s olšovým tělem, javorovým krkem i hmatníkem a design Kamikaze. Osazení sestává z vibrata Floyd Rose, humbuckeru Seymour Duncan Hunter a singlu ESP Designed.

Dvacet let spolupráce s kytaristou kapely Deftones Stephenem Carpenterem firma oslaví šestistrunným LTD SC-20 v transparentním laku See Thru Green, olšovým korpusem, průchozím krkem a netradiční kombinací snímačů - kobylkovým a středním humbuckerem Seymour Duncan SH-4 a ESP Designed LH-150N plus šikmo usazeným krkovým singlem ESP Designed LS-120N. Kromě toho dostanou předchozí verze LTD SCT-607B a SC-608B nové barvy Green a Red Sparkle.

Objeví se také další signatura Kirka Hammetta LTD KH-602 v laku Purple Sparkle s dvojicí humbuckerů EMG KH Bone Breaker Signature, hmatníkem z Pau Ferro, reverzní hlavicí a uzamykatelným vibratem Floyd Rose. Neil Westfall z kapely A Day To Remember stál u zrodu modelu LTD NW-44 v odstímu Olympic White s mahagonovým tělem i krkem a kobylkovým humbuckerem Bare Knuckle Aftermath.

Pro britského shreddera Andyho Jamese firma modifikovala jeho předchozí signatury a výsledkem jsou šesti a sedmistrunné varianty AJ-1 ET a AJ-7 ET v matných odstínech Black a White Satin s kobylkami EverTune, jednoduchým ovládáním a snímači EMG 66/57.

Kytarista Nergal, frontman polských Behemoth, má nyní podpisový model LTD Nergal-6 se snímači Fishman Fluence, postavený na konceptu nástrojů řady ESP Eclipse a Mille Petrozza z Kreatoru používá modernizované "véčko" LTD MK-600 v laku Black Satin s humbuckery EMG a vibratem Floyd Rose.

Pro kytaristu punkových Rancid Larse Frederiksena výrobce upravil model LTD Volsung s designem ala Gibson SG a relic úpravou Distressed Black Satin a retro verze LTD Sparrowhawk Billa Kellihera z Mastodont bude nově dostupná v provedení Pelham Blue.

Tagy LTD LTD 2018

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY