Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 26.12.2017 - 00:01

Fender Adam Clayton LTD Precision a Jazz Bass

Fender uvádí na trh limitovanou edici dvojice signovaných baskytar postavených podle specifikací Adama Claytona z U2. Čtyřkové modely s označením Adam Clayton LTD Precision Bass a LTD Jazz Bass budou dostupné v efektním laku Purple Sparkle a jsou osazeny snímači vyrobenými ve firemním Custom Shopu.

Oba nástroje disponují korpusem z výběrové olše doplněným javorovým krem s karbonovou výztuhou a speciálním C-profilem, hmatník z identického materiálu a radiusem 9.5 palce nese obdélníkové polohové značky z abalonu a 20 medium-jumbo pražců. Menzura byla vyměřena na 34 palců a nultý pražec o šířce 38.1 mm je ze syntetické kosti.

Jazz Bass je vybaven dvojicí single-coilů Custom Shop ’60s SC JB ovládaných samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou a Precision Bass využívá středního půleného singlu Fender Custom Shop Split SC s levelem a clonou.

Hardware v leštěném chromu sestává z kobylky Fender High-Mass Vintage s možností ukotvení strun v masivu kobylky nebo skrz tělo, otevřených ladicích strojků Fender/Hipshot s rondely ve stylu "lollipop" a kulatého srážeče strun D a G. Korpusy dostaly polyuretanový lak, hlavice jsou provedeny ve stejném odstínu jako tělo (tzv. matching headstock) a design podtrhují čtyřvrstvé želvovinové pickgurady.

Každá z limitovaných sérií signatur Fender Adam Clayton Precision Bass a Jazz Bass má čítat okolo 100 kusů. Novinky by se měly v prvním lednovém týdnu už začít objevovat v evropské distribuci a cena na českém trhu byla pro oba modely nastavena na necelých 59 000 Kč.

Tagy LTD LTD Precision Fender Jazz Bass Fender Adam Clayton LTD Precision
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY