Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Fender Adam Clayton LTD Precision a Jazz Bass

Fender uvádí na trh limitovanou edici dvojice signovaných baskytar postavených podle specifikací Adama Claytona z U2. Čtyřkové modely s označením Adam Clayton LTD Precision Bass a LTD Jazz Bass budou dostupné v efektním laku Purple Sparkle a jsou osazeny snímači vyrobenými ve firemním Custom Shopu.

Oba nástroje disponují korpusem z výběrové olše doplněným javorovým krem s karbonovou výztuhou a speciálním C-profilem, hmatník z identického materiálu a radiusem 9.5 palce nese obdélníkové polohové značky z abalonu a 20 medium-jumbo pražců. Menzura byla vyměřena na 34 palců a nultý pražec o šířce 38.1 mm je ze syntetické kosti.

Jazz Bass je vybaven dvojicí single-coilů Custom Shop ’60s SC JB ovládaných samostatnými hlasitostmi a společnou tónovou clonou a Precision Bass využívá středního půleného singlu Fender Custom Shop Split SC s levelem a clonou.

Hardware v leštěném chromu sestává z kobylky Fender High-Mass Vintage s možností ukotvení strun v masivu kobylky nebo skrz tělo, otevřených ladicích strojků Fender/Hipshot s rondely ve stylu "lollipop" a kulatého srážeče strun D a G. Korpusy dostaly polyuretanový lak, hlavice jsou provedeny ve stejném odstínu jako tělo (tzv. matching headstock) a design podtrhují čtyřvrstvé želvovinové pickgurady.

Každá z limitovaných sérií signatur Fender Adam Clayton Precision Bass a Jazz Bass má čítat okolo 100 kusů. Novinky by se měly v prvním lednovém týdnu už začít objevovat v evropské distribuci a cena na českém trhu byla pro oba modely nastavena na necelých 59 000 Kč.

Tagy LTD LTD Precision Fender Jazz Bass Fender Adam Clayton LTD Precision

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY