Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kytary ze série LTD 400 Fade Metallic 2019

Firma LTD připravila pro letošní rok exkluzivní sérii kytar z edice 400 Fade Metallic, tvořenou šestistrunnými modely EC-400, H-400, M-400, MH-400FR, MH-400NT a Viper-400. Novinky s efektní povrchovou úpravou, u které výrobce použil speciální metalické laky, jsou osazeny kvalitní elektronikou a mohou se pochlubit poměrně příznivým poměrem cena/výkon.

LTD EC-400 v odstínu Black Pearl Fade Metallic vychází konstrukčně z klasického Les Paulu, průchozí krk nese hmatník ze dřeva pau ferro s 24 pražci, kytara využívá aktivní humbuckery EMG 60 (krk), EMG 81 (kobylka) a ladicí strojky Grover. Cena – cca 750 dolarů.

Superstrat LTD H-400 Crimson Fade Metallic s bombírovanou horní deskou těla má průchozí javorový krk s plochým U-profilem, pevnou hardtail kobylku a dvojici humbuckerů Seymour Duncan Jazz (krk) / Custom 5 (kobylka). Cena je identická jako u předchozího modelu.

Model LTD MH-400NT Violet Pearl Fade Metallic je konstrukčně příbuzný s variantou H-400, rozdílné je řešení hlavice s jednořadými mechanikami, snímače EMG 85/81 a kobylka typu tune-o-matic. Podobně koncipován je i LTD MH-400FR Blue Pearl Fade Metallic s vibratem Floyd Rose. Ceny by se měly pohybovat pod hranicí 800 dolarů (NT) respektive 850 dolarů (FR).

LTD M-400 v barvě Solar Fade Metallic se od předchozích variant liší především jednodušeji tvarovaným korpusem a šroubovaným krkem s reverzní hlavicí. Struny kotví v uzamykatelném vibratu Floyd Rose Special, ovládání snímačů SD Jazz/Custom 5 sestává z třípolohového páčkového switche a potenciometru hlasitosti. Cena byla nastavena na cca 750 dolarů.

LTD Viper-400 s lakem Pinkberry Fade Metallic představuje moderněji pojatý koncept Gibsonu SG, čemuž odpovídají jak základní linie mahagonového těla, tak i lepený krk sestávající ze třech kusů mahagonu. Přenos zvuku obstarává kobylkový humbucker Seymour Duncan JB a krkový snímač SD 59. Oficiální cena byla v případě amerického trhu nastavena pod hranicí 750 dolarů.

Tagy LTD LTD 400 Fade Metallic 2019

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY