Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 12.02.2017 - 07:30

Modelingové aparáty Line6 Spider V 240 a V 240 HC

Pátá generace modelingových aparátů řady Spider V z produkce americké firmy Line6 se rozrůstá o dvojici vlajkových lodí této série. Nové modely v podobě komba Spider V 240 a zesilovače Spider V 240 HC s inovovanými čipy, díky kterým se nabídka efektů a emulací aparátů a kabinetů rozrostla na více než 200 položek včetně looperu a metronomu, jsou osazeny koncovou sekcí nabízející masivní výkon 240 W.

Obě verze nabízejí 78 typů legendárních aparátů počínaje komby Fender, Vox, Supro přes zesilovače Marshall, Peavey, Orange, Bogner, Mesa Boogie, různé modely Diezelu, Cornford, Engl, Soldano atd. až po verze Line6 Original a k jednotlivým aparátům lze přiřadit přes 20 emulací boxů. Efektová jednotka obsahuje nepřeberné množství modulací, reverbů, delayů, synth filtrace, overdrivy, distortiony, kompresory nebo wah pedály.

Vnitřní architektura umožňuje kombinovat vybranou emulaci s řetězcem až 8 efektů, paměť pojme 128 presetů, nechybí funkce Wireless-ready pro připojení a nabíjení bezdrátových systémů Line 6 Relay a ve výbavě najdete i rytmické patterny a smyčky. Konektivita sestává z nahrávacích XLR výstupů s odepínatelným uzemněním, dvou typů USB, konektoru footswitche FVB, repro výstupů a mini-jackového Aux In pro připojení externího audio zdroje.

Aparáty se stereo koncovými jednotkami využívají širokopásmový bi-amped full range systém - kombo disponuje dvěma dvanáctipalcovými reproduktory a dvojicí výškových tweeterů a zesilovač umožňuje dokonce dvě varianty zapojení. Klasickou, kdy ideálním doplňkem je inovovaný kabinet Spider 4x12 nebo tzv. stand-alone, kterou můžete využít např. při cvičení, kdy funkci externího boxu zastoupí dva čtyřpalcové integrované reproduktory v kombinaci s dvojicí tweeterů. V tomto případě se maximální výkon sníží na více než dostatečných 50 W.

Modelingové aparáty Line6 Spider V 240 a V 240 HC jsou v podstatě knihovnami kytarového soundu s obrovským stylovým záběrem, takže příznivci této technologie mají na výběr zvuky použitelné snad do všech hudebních žánrů. Kombo V 240 je už dostupné na českém trhu za cenu necelých 15 000 Kč a zesilovač V 240 HC by měl do Evropy dorazit koncem března s cenovkou cca 500 Euro.

Tagy Spider V Spider IV Line6 Line6 Spider
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY