Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 07.01.2021 - 00:01

Limitovaná edice PRS Private Stock Paul’s 85

Do kytarové kolekce Private Stock, sdružující u firmy PRS exkluzivní nástroje, přibyl nový model s označením Private Stock Paul’s 85, jehož označení dává najevo, že tato verze představuje další speciál navržený podle specifikací šéfa firmy Paula Reeda Smithe. Zakladatel marylandské značky osobně vybíral dřevo, u jednotlivých kousků dohlížel na správné provedení profilu krku a ve finále každou kytaru detailně seřídil, zkontroloval funkčnost elektroniky atd.

Tělo z afrického mahagonu je kombinováno s fládrovaným javorovým topem ze skladu Private Stock, pro stavbu krku byl použit tmavý peruánský mahagon, hmatník z vzácného honduraského palisandru nese 22 jumbo pražců, polohové ptačí značky z abalonu, jehož kontury lemuje pravá perleť, hrany chrání výložka z očkového javoru a nultý pražec je vyroben z kosti.

Nástroj s menzurou 25 palců využívá kobylkový humbucker TCI Treble doplněný krkovou alternativou TCI Bass, snímače ovládá třípolohový páčkový switch, společná hlasitost, tónová clona a dva malé spínače rozepínající cívky obou humbuckerů. Potenciometry i přepínače jsou lehce zapuštěny do bombírované javorové desky.

Struny kotví v jednoduše nastavitelné kobylce typu wraparound s hliníkovou základnou, vsazenými mosaznými vložkami a stavěcími šrouby ze stejného materiálu. Na hlavici potažené plátem honduraského mahagonu najdeme kromě firemních vintage strojků s plastovými tulipánovými rondely také luxusní intarzii (perleť, abalon) bez tradičního loga značky a palisandrovou krytku šroubu výztuhy zdobí číslo 1985.

PRS Private Stock Paul’s 85 bude dostupný v limitované sérii čítající pouhých 85 kusů. Sběratelský nástroj v působivé transparentní úpravě Electric Tiger Glow kryté velmi tenkou vrstvou nitrocelulózového laku, jenž po čase získá příjemnou patinu, nese evropskou cenovku cca 13700 eur. Součástí dodávky je kvalitní pevné pouzdro, certifikace, servisní klíče atd.

Tagy Paul Reed Smith PRS Private Stock Paul’s 85
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY