Přejít k hlavnímu obsahu
IK Multimedia: iRig 2
Vít Vojík -

Předzesilovač iRig2: 6,35 mm výstup a podpora Androidu

Společnost IK Multimedia představila druhou generaci svého kytarového předzesilovače pro mobilní zařízení iRig2. Pojďme se podívat, co vůbec taková „hračka” umí a jaké nové funkce si pro ni tato italská firma připravila.

Prvotní myšlenkou tohoto zařízení byla možnost cvičení kdekoliv. Zapojíte svou kytaru nebo baskytaru do iRigu, jež je spojený s telefonem, tabletem nebo Macem, nasadíte sluchátka a můžete začít. Aplikace AmpliTube v telefonu, vyvinutá přímo výrobcem, funguje jako multiefekt, a tak opravdu nic nebrání jamování zrovna tam, kde vás napadne.

Další velmi zajímavou funkcí je možnost nahrávání, kterou si s novým iRigem užijete ještě více díky 6,35 mm výstupu. Ten umožňuje nahrávat bez nutnosti použití adaptéru a s odposlechem ve sluchátkách. Také díky němu můžete iRig propojit dál a použít ho tak jako multiefekt třeba na zkoušce či při vystoupení.

Po pravé straně nad potenciometrem umožňujícím nastavení gainu nyní najdete "přepínač FX/THRU". Volba FX odpovídá použití ve formě multiefektu, zatímco ta druhá 100% analogové cestě signálu. Kytarový předzesilovač tak lze použít například jako ladička.

iRig se nyní kamarádí kromě iOS i s telefony a tablety s Androidem. Podmínkou je 3,5 mm sluchátkový vstup se standardem CTIA/AHJ. Také aplikace AmpliTube před nedávnem dorazila na tuto platformu, ovšem je zatím podporována pouze zařízeními od Samsungu s režimem Profesionálního audia.

Aplikace AmpliTube pro Android.

Poslední novinkou jest klip na zadní straně zařízení, který slouží k připevnění.

iRig bude dostupný v prvním kvartálu tohoto roku. Udávaná cena činí 29,99 €.

Tagy iRig IK Multimedia

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Vít Vojík
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Songy, co mi hrály v hlavě, najdeš tady: witus.cz. Na Frontman píšu 10. rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY