Přejít k hlavnímu obsahu
Vít Vojík - Ne, 02.10.2016 - 00:01

iRig HD 2: lepší zvuk a podpora iPhone 7

Firma IK Multimedia, pocházející z Itálie, představila druhou generaci svého kytarového převodníku, která si klade za cíl udržet krok s vývojem mobilních technologií a hrne se i na stage. V balení navíc nově najdete i plnou verzi aplikací AmpliTube pro iOS i MAC/PC. Už jsme o něm psali, ale zmíníme to raději ještě jednou, protože stojí za pozornost.

Novinkou je i 24-bit A/D převod s 96kHz vzorkovací frekvencí. To jednoduše znamená, že iRig HD 2 nabízí krystalově čistý digitální signál bez přeslechů a nechtěného brumu. Předzesilovač, který se skrývá v této krabičce, navíc propustí a zanechá veškeré nuance zvuku vašeho nástroje, ať už se jedná o vliv typu dřeva, tlouštky strun, volby snímačů či dalších aspektů.

Přibyly také 2 nové výstupy. Spodní 6,3 mm můžete použít, chcete-li, aby byl zvuk reprodukován vaším zesilovačem. Přepínač FX/THRU na pravé straně zařízení vám pak umožní přepínat mezi modifikovaným zvukem z AmpliTube (nebo jiné aplikace) a čistým zvukem, který posléze můžete zkreslit pomocí vašeho fyzického aparátu.


Do druhého výstupu, tentokrát 3,5 mm, můžete zapojit vaše sluchátka pro odposlech při nahrávání. Tato novinka bude (alespoň prozatím) zajímat hlavně budoucí majitele iPhone 7, který nedisponuje 3,5 mm konektorem pro sluchátka.

Kytarový převodník si nyní také můžete jednoduše připevnit k mikrofonnímu stojanu díky novému držáku. iRig HD 2 se objeví na českých pultech v průběhu podzimu. Cena v zahraničí se pohybuje okolo 120 €.

iRig HD 2 iRig HD 2
Tagy iRig iRig HD2 IK Multimedia
Stage je lajf. Není místo, kde bych se cítil víc na svém místě. Na Frontman píšu pátým rokem a od roku 2018 spravuju sociální sítě.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY