Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 05.09.2017 - 00:01

iRig Mic HD 2: kondenzátorový USB mikrofon pro iOS, Mac i PC

Softwarová společnost IK Multimedia uvede v brzké době na trh zbrusu novou verzi ručního kondenzátorového USB mikrofonu iRig Mic HD 2, který je v dané kategorii světově prvním a tedy i průlomovým modelem, jenž se kromě kvalitního zvuku se špičkovými parametry může pochlubit kompatibilitou se zařízeními pracujícími na platformách iOS, Mac a také PC se systémy Windows XP/Vista/7/8/10.

Základem tohoto digitálního kondenzátoru s kardioidní charakteristikou je pozlacená 0.55 palcová kapsle, zaručující výjimečnou přechodovou a frekvenční odezvu pohybující se v rozmezí 20 Hz až 20 kHz, doplněná nízkošumovým předzesilovačem. Integrované čtyřiadvacetibitové A/D/A převodníky disponují vzorkovacími frekvencemi 44.1, 48, 88.2 a 96 kHz a maximální SPL činí 125 dB.

Na těle mikrofonu s rozměry 188 x 7.4 x 49 mm a váhou 325 g jsou umístěny kruhové ovladače vstupního gainu a výstupu sluchátek, jejichž 3.5 mm konektor společně s Micro-USB výstupem pro přiložený 1.5 m kabel najdeme na spodní straně a o hodnotách signálu informuje multibarevná dioda.

Sluchátkový výstup je samozřejmě použitelný i pro přímé propojení s monitory, zesilovačem nebo mixpultem a velmi jednoduchá obsluha společně s napájením přes USB nabízí využití nejen pro nahrávání zpěvu a nástrojů, ale iRig Mic HD 2 se může osvědčit jako praktický a mobilní pomocník při moderování, podcastingu a dalších činnostech, kde chcete dosáhnout kvalitního zvuku.

Společně s mikrofonem iRig Mic HD 2 dostanete softwarovou kolekci složenou ze známého DAW Ableton Live 9 Lite, balíčku plug-inů T-RackS Classic a modulu Mic Room pro mikrofonní modeling. Novinka by se měla v evropských obchodech představit pravděpodobně v první polovině října za cenu okolo 160 eur a součástí balení jsou také kabely USB a Lighting iOS, desktopový stojan, adapter pro uchycení na mikrofonní stojan, pouzdro a redukce (5/8" - 3/8").

Tagy iRig iRig HD2 iRig Mic HD 2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY