Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 02.10.2017 - 09:01

Komplexní produkční stanice IKM iRig Keys I/O

Společnost IK Multimedia rozšiřuje sérii mobilních keyboardů iRig Keys o dvojici bohatě vybavených produkčních stanic iRig Keys I/O 25 a iRig Keys I/O 49, kde číslovky v názvu značí počet kláves s plnohodnotnou velikostí a písmena I/O odkazují na integrovanou zvukovou kartu. Oba kontrolery lze využívat ve spojení se zařízeními pracujícími na platformách iOS, Mac a Windows.

Audio rozhraní disponující 24 bitovými A/D/A převodníky se vzorkovací frekvencí až 96 kHz, frekvenčním rozsahem 20 Hz až 20 kHz a preampem zapojeným ve třídě Class A, nabízí mikrofonní XLR a jackový line/inst vstup, ovládání gainu (mic 46 dB, inst 27 dB) možnost aktivace phantomového napájení 48V a dvojici audio výstupů. Nechybí mini-DIN konektor Device, výstup sluchátek a vstup pro externí pedál.

Nad klávesami jsou umístěny slidery funkcí Pitch a Modulation, ovládání oktáv, programů a jejich transportu, tlačítka pro záznam, editaci, presety atd., duální ovladač data/volume, 8 barevně podsvícených padů s funkcí velocity a čtveřice kapacitních programovatelných encoderů rozdělených do dvou bank.

Verze I/O 25 bude dodávána se softwarovým balíčkem obsahujícím aplikace SampleTank 3, Syntronik Pro-V, T-RackS 4 Deluxe, Ableton Live Lite Mac/PC a SampleTank iOS a u varianty I/O 49 najdete navíc software Miroslav Philharmonik CE a Miroslav Philharmonik Mobile Edition iOS, jejichž autorem je světoznámý český jazzový kontrabasista a skladatel Miroslav Vitouš.

Novinky napájené pomocí USB, čtveřice tužkových AA baterií nebo klasickým adapterem 9V DC, mají být dostupné pravděpodobně v průběhu října a to za cenu 243.99 eur za menší model I/O 25 a 365.99 eur v případě luxusnější verze I/O 49, součástí balení jsou kabely Lighning - Mini DIN, USB - Mini DIN, baterie a stojánek pro iPhone nebo iPad.

Tagy IKM iRig IKM iRig Keys I/O

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY