Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 30.04.2018 - 00:01

iRig Stomp I/O: podlahový kontroler se zvukovou kartou

Společnost IK Multimedia, sídlící v italské Modeně, zařadila do svého produktového katalogu nový podlahový USB/MIDI kontroler iRig Stomp I/O. Model je osazen také zvukovou kartou s certifikací MFi zaručující pomocí Lightning kabelu kompatibilitu se zařízeními pracujícími na mobilních platformách Applu (iPhone, iPad), díky USB portu je samozřejmě možno připojit i počítače se systémy Mac/PC a MIDI rozhraní využijete pro komunikaci s dalšími externími součástmi signálového řetězce.

Integrovaná karta s 24-bit/96kHz převodníky disponuje kvalitní Class A předzesilovačem s kombinovaným XLR/jack vstupem Neutrik, multifunkční mic/line/Hi-Z obvod je vybaven tlačítkem phantomového napájení +48V a plynule lze nastavit vstupní i výstupní citlivost indikovanou ledkovými VU metery.

Přepínání presetů a pohyb v bankách obstarává čtveřice kovových footswitchů, sloužících také k aktivaci a ovládání looperu, ladičky nebo tap tempa, vybrané parametry připojených aplikací umožňuje v reálném čase měnit optický expression pedál vyrobený stejně jako celé šasi z masivního ocelového plechu a praktickou vychytávkou je úložný prostor mobilního zařízení (telefon, tablet) s protiskluzovou úpravou.

Zadní panel je kromě zmíněného vstupu, USB portu a konektorů MIDI In/Out vybaven dvojicí linkových výstupů, sluchátkovou zdířkou, vstupy přídavných pedálů EXP 1/2 a iOS konektorem fungujícím zároveň pro nabíjení připojeného iPhonu nebo iPadu.

Součástí balení je navíc velký softwarový paket obsahující DAW Ableton Live 9 Lite, firemní aplikace AmpliTube ve verzích 4 Deluxe, iPhone/iPad a Acoustic, zpěvový VocaLive, Mic Room, Black 76, VC-670, kompresory White 2A nebo ekvalizer EQP-1A, nechybí kabely USB a Mini-DIN/Lightning a DC adapter. Novinka je v současné době dostupná už i na českém trhu, kde se její cena pohybuje okolo hranice 9 tisíc korun.

Tagy iRig iRig Stomp I/O
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY